Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Slavnostní otevření zrekonstruovaného zámku v Mirošovicích je tu!

Slavnostní otevření zrekonstruovaného zámku v Mirošovicích je tu!

10. 7. 2023

Starostka Jana Syslová (STAN) zve na velkolepou oslavu příběhu s pohádkovým koncem, na slavnostní otevření zrekonstruovaného zámku v Mirošovicích. 
Na zájemce čeká bohatý program, občerstvení, stánky s historickými řemesly a oživlá prohlídka zrekonstruované budovy zámku.

Zámek Mirošovice.

Zámek Mirošovice.

Obec Hrobčice v severočeských Sudetech s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu realizovala na své poměry velmi výjimečný projekt. Zchátralý barokní zámek v Mirošovicích se po dvouleté rekonstrukci otevírá veřejnosti jako komunitní centrum. Zázemí zde najdou jak firmy, tak i sociální služby a veřejně prospěšné organizace.

Renesanční tvrz roku 1554 vystaveli jako své rytířské sídlo Mirošovičtí z Mirošovic. Sídlili zde Štemberkové, Dietrichsteinové a od roku 1668 i Lobkovicové, kteří kteří vtiskli původní tvrzi definitivně charakter zámku.

Po 2. sv. válce areál zabral státní statek. Zámek bez údržby chátral a nikdo, ani v porevoluční době, nenašel dostatek sil na jeho náročnou rekonstrukci. O obnovu objektu se chvíli neúspěšně snažil spolek Kampanila, který zámek v roce 2020 za symbolickou korunu prodal Obci Hrobčice a my vás zveme na jeho slavnostní oetvření.

"I když nás mnozí nabádali ať od projektu ustoupíme, tak dnes jsme rádi za neuposlechnutí," říká s nadšením starostka Jana Syslová.
 

Autor: Jana Syslová, starostka obce Hrobčice