Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Přístav 2022

Přístav 2022

5. 6. 2022

Hnutí Starostové a nezávislí v Ústeckém kraji zaznamenalo před několika dny obrovský úspěch. Česká rada dětí a mládeže totiž na konci května udělila hned dvěma politikům za hnutí STAN speciální ocenění. Senátor Zbyněk Linhart a starosta města Úštěk Jan Mazíni se podle komise výrazně zasloužili o podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

Přístav 2022

Přístav 2022

Oba politici převzali speciální cenu Přístav, která je výrazem obrovského uznání. Má podobu speciálně broušené karafy ve tvaru majáku s motivy, které vycházejí z loga České rady dětí a mládeže.

Jan Mazíni i Zbyněk Linhart se mimo jiné zúčastnili asi tříhodinového setkání na zahradě a ve vile Impact Hub na pražských Vinohradech. Celá akce se nesla ve velmi příjemné atmosféře i nostalgickém duchu první republiky. Ocenění předával ministr školství a skaut Petr Gazdík.

„Za nominaci jsem chtěl mnohokrát poděkovat Liborovi Sklenářovi, Vlastimilu Jurovi a Tomáši Fúskovi a přeji hodně úspěchů v práci všem, co se věnují dětem, mládeži anebo dalším veřejným aktivitám. Je to totiž stále složitější,“ okomentoval uznání místostarosta obce Krásná Lípa Zbyněk Linhart.

Mezi laureáty Ceny Přístav 2022 se však kromě politiků za hnutí STAN v ústeckém kraji řadili i další významné osobnosti. Šlo třeba o vedoucího redaktora a dramaturga pořadu Zprávičky České televize Petra Kopeckého nebo senátora, lékaře a pedagoga Lumíra Kantora.

K vyznamenaným se zařadil i poslanec PS PČR Marek Výborný, ředitel ZŠ a MŠ Mladá Boleslav a člen zastupitelstva Mladé Boleslavi Tomáš Suchý, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, starosta městyse Jince Josef Hála a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

 

Autor: Lenka Linhartová