Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Oficiální zahájení kampaně koalice Pirátů a Starostů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Oficiální zahájení kampaně koalice Pirátů a Starostů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

20. 5. 2021

Zadavatel/Zpracovatel: Piráti a Starostové

Zadavatel/Zpracovatel: Piráti a Starostové

Ve středu 18.5. byla oficiálně po celé zemi zahájena kampaň koalice Pirátů a Starostů pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které se uskuteční zkraje října letošního roku. Všichni krajští lídři koalice byli představeni spolu s koaličním programem na společné tiskové konferenci v Praze na Alšově nábřeží. Za sebou přitom měli Strakovu akademii, sídlo úřadu vlády, kam představitelé obou zmíněných politických uskupení po volbách směřují.

Koaliční kandidátku v Ústeckém kraji povede předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. Ten se o problémy Ústeckého kraje společně i s dalšími politiky z řad Pirátů a Starostů dlouhodobě zajímá a snaží se pro ně hledat vhodná řešení. Lepší budoucnosti lze docílit i díky zvyšování kvality vzdělávání. Naše koalice chce, aby do školství proudily peníze ve výši alespoň pěti procent hrubého domácího produktu, díky čemuž se zlepší i situace v celém Ústeckém kraji.

Za hnutí STAN povede kandidátku v Ústeckém kraji dlouholetý starosta Malých Žernosek Petr Liška, který zahájení kampaně považuje za podařené. „První den kampaně jsem se snažil být na více místech v kraji a podpořit tak naše týmy. Voliči se mohli během celého dne potkávat se všemi kandidáty Pirátů a Starostů. Byli jsme ve všech velkých městech i některých menších obcích,“ vnímá Petr Liška úterní zahájení kampaně i spolupráci s Piráty.

„Myslím si, že našim voličům je co sdělovat. Jde o nezbytné kroky, které vyvedou naší zemi po letech mrhání konečně k bohatství a prosperitě, aby naše děti nemusely tvrdě splácet nasekané dluhy za nás,“ říká Liška.

„Naše koalice vedle zkušenosti z řad Starostů prezentuje také pirátskou energii, a proto naše kampaň bude velmi aktivní. Budeme však muset také vyvracet mnohé lži či útoky, které jsou v posledních týdnech směřovány hlavně vůči kolegům z České pirátské strany a jejichž účelem je nás poškodit. Naše koalice totiž ohrožuje již řadu let existující mafiánské vazby, které jsou obvyklým průvodním jevem politických stran za poslední desetiletí. Negativní názory na Českou pirátskou stranu se opírají o vědomě šířené lži, které musíme při osobní komunikaci s lidmi vyvracet,“ vnímá dlouholetý a úspěšný starosta mnohé invektivy.  

Autor: Petr Liška: starosta Malých Žernosek za hnutí STAN