Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Naděje pro lázeňství v Klášterci nad Ohří. Lázně Evženie budou společným projektem města a Priessnitzových lázní Jeseník

Naděje pro lázeňství v Klášterci nad Ohří. Lázně Evženie budou společným projektem města a Priessnitzových lázní Jeseník

20. 11. 2021

Město Klášterec nad Ohří bude spolu s Priessnitzovými léčebnými lázněmi v Jeseníku rozvíjet Lázně Evženie. Vedení města v čele se starostou Štefanem Drozdem o tom rozhodlo na nedávném zasedání, které proběhlo ve čtvrtek 4. listopadu. Tímto krokem se Klášterec může vrátit na mapu českého lázeňství.

Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří.

Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří.

Podle starosty tím došlo k naplnění strategického plánu rozvoje. „Věřím, že toto rozhodnutí bude směřovat k rozvoji našeho města, zejména pak jeho historické části. Naše město má jedinečnou šanci se po mnoha letech přešlapování na místě posunout směrem k lázeňství,“ uvedl Štefan Drozd na zasedání města Klášterec nad Ohří.

Město se rozhodlo přispět nemovitostmi a movitými věcmi, které s lázeňstvím souvisí. Nový partner pak přidá své zkušenosti s tímto oborem a zaměří se na investice, které mají plynout hlavně do lázeňského domu.

V podstatě tři měsíce po volbách jsme začali dělat na tom, abychom našli nového partnera pro rozvoj lázeňství ve městě. Nedovedete si představit, co jsme si starostou města Štefanem Drozdem kolem toho vytrpěli. Od nekonečného cestování, přes miliardu jednání, učení se, zjišťování, vymýšlení, ujišťování a já nevím čeho všeho. Zestárl jsem u toho tak o 10 let,“ okomentoval krok města Vojtěch Marvan, který je za hnutí STAN zastupitelem města Klášterec nad Ohří.

Po 10 letech, kdy nájemník v lázeňském areálu neudělal pro lázeňství bez našeho postrčení vůbec, nic budeme mít partnera, který chce lázeňství naopak dělat, protože ho živí. Tímhle krokem jsme umožnili Klášterci vrátit se na mapu českého lázeňství. Bude před námi strašně moc práce, ale věřím, že to společně zvládneme,“ dodal Vojtěch Marvan.

Autor: Štefan Drozd, starosta města Klášterec nad Ohří