Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Na Českokamenicku vznikla nová interaktivní naučná cesta pro děti

Na Českokamenicku vznikla nová interaktivní naučná cesta pro děti

30. 8. 2021

Město Česká Kamenice, kde je starostou za hnutí STAN Jan Papajanovský, připravilo na turistické trase mezi skalními vyhlídkami Jehla, Tell-Platte, Ponorka a Žába nové interaktivní panely. Na těch si může každý vyzkoušet, jestli pozná živočichy a rostliny žijící v lese nebo u vody. Nejen děti mají tak nově možnost objevit, co se děje v přírodě i okolo nás.

Interaktivní panel pro děti na jedné z turistických cest

Interaktivní panel pro děti na jedné z turistických cest

Návrat z dovolené do práce bývá pro většinu lidí standardně jen strast a utrpení. Naštěstí mi v mém případě udělala radost čerstvě dokončená interaktivní naučná cesta pro děti, která mi zpříjemnila návrat do pracovního života. Interaktivní panely jsou ideální pro výlet s dětmi, kousek nad okruhem je navíc ještě krásně zrekonstruovaná vyhlídka Ponorka,“ uvedl Jan Papajanovský.

Vyhlídku Ponorku, kterou na této trase potkáte, tvoří trojice pískovcových skalních věží, přístupných po vytesaných schodech a vzájemně propojených můstky se zábradlím. Uvidíte z ní i na Zámecký vrch s hradem Kamenice i celé město. Některé zdroje uvádějí, že nadmořská výška této vyhlídky je 387 metrů, ale informační tabule na místě udává hodnotu vyšší, a to sice 425 m nad mořem.

Panely vznikly ve spolupráci s Centrem dětí a mládeže Česká Kamenice a instalaci panelů zajistily Technické služby města. Realizace panelů proběhla v rámci projektu na podporu cestovního ruchu na Českokamenicku podpořeného z Ministerstva pro místní rozvoj.

Autor: Jan Papajanovský, starosta města Česká Kamenice