Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Hrobčicko přivítalo úspěšnou cyklistickou akci. Dorazilo více než 140 závodníků

Hrobčicko přivítalo úspěšnou cyklistickou akci. Dorazilo více než 140 závodníků

28. 6. 2023

Hrobčicko přivítalo účastníky prvního ročníku cyklistického závodu “O Radovesickou kostku”.  Povedené akce se zúčastnilo více než 140 cyklistů a trasa závodu vedla z Hrobčic, přes Mrzlice, Razice, Hetov na Radovesickou rekultivaci a přes Razice zpět do Hrobčic.

Ocenění pro cyklisty.

Ocenění pro cyklisty.

„Naším cílem je vrátit cyklistiku zpět do Bíliny. Kvůli husté automobilové dopravě v Bílině tu prakticky nejde nic pořádat. Umožnily to až nové silnice v okolí,“ vysvětlil pořadatel Rostislav Kadlec z SK Favorit Bílina pro Ústecký deník.

Akci pořádal SK FAVORIT Bílina z.s. – CYCLING TEAM a závod byl veden i po nových trasách na zrekultivované Radovesické výsypce, což starosta Syslová ocenila.

"Děkujeme pořadatelům a sponzorům za oživení úžasného prostoru Radovesické rekultivace," říká k povedenému závodu starostka Jana Syslová (STAN).

Závod byl součástí Severočeské amatérské ligy a připojí se k němu i další cyklistické seriály jako Českolipský pohár nebo pražská liga Unie amatérských cyklistů. Zázemí závodu našli pořadatelé v areálu Mateřské školy v Hrobčicích. Svůj název Radovesická kostka získal od trofeje, kterou si odnesou vítězové. Má totiž podobu skleněné kostky.

Autor: Jana Syslová, starostka obce Hrobčice