Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Drozd Štefan

Drozd Štefan

Štefan Drozd

Ústecký kraj


Je mi padesát pět let a již pátým rokem jsem starostou patnáctitisícového Klášterce nad Ohří.

Co mě přimělo zapojit se do komunální politiky? Před deseti lety jsme s kolegy živnostníky debatovali o tom, jak změnit naše město. Nikdo nás neposlouchal a nebral vážně.

Vstoupili jsme do Strany soukromníků České republiky (Soukromníci) a založili místní klub. V komunálních volbách v roce 2014 jsem s kolegou získal mandát zastupitele.

Všichni se naší snaze smáli, skončili jsme v naprosté menšině v opozici. Díky naším mnohaletým podnikatelským zkušenostem jsme ale v řízení města viděli mnoho chyb, na které jsme poukazovali tak dlouho, až se pevná vládnoucí koalice rozpadla. „Když seš tak chytrej, tak se ukaž!“, slyšel jsem.

Po dohodě a díky podpoře manželky a rodiny (nadále vedou firmu) jsem tedy funkci starosty přijal. Jak se říká „ryba smrdí od hlavy“, bylo nutno sestavit nový tým spolupracovníků na radnici.

Komunistického tajemníka porušujícího zákon jsem odvolal a sestavil tým schopný provést zcela zásadní změny v našem městě.

 

Po třech letech přišly volby a ty potvrdily, že směřujeme správným směrem. Soukromníci volby jednoznačně vyhráli a my společně pokračujeme v započaté práci.

 

Že nikde nemluvím o krajských volbách? Za ty roky starostování jsem poznal mnoho schopných kolegů, kteří pro svá města a obce pracují. Ve spojení s nimi pak budu schopen využít nejen zkušenosti z podnikání, ale i komunální politiky.

 

Tak si namísto obcí a měst jen dosaďte Ústecký kraj. Žádné sliby, žádná hesla, jenom práce. V tom jsme stejní a spolu to dokážeme, uděláme náš kraj lepším.


Funkce