Hlavní stránka Regiony Ústecký kraj Akce Ukliďme Česko se konala i na Severu. Úspěšně třeba na Hrobčicku pod vedením Jany Syslové

Akce Ukliďme Česko se konala i na Severu. Úspěšně třeba na Hrobčicku pod vedením Jany Syslové

4. 4. 2023

Počátkem dubna se po celé České republice opět rozeběhla tradiční akce „Ukliďme Česko“. Jinak tomu nebylo třeba ani na Hrobčicku, kde je dlouholetou starostkou za hnutí STAN Jana Syslová. Akce se nadmíru povedla, a nejen příroda kolem Hrobčicka je tak díky dobrovolnické aktivitě každého opět o něco čistší.

Akce "Ukliďme Hrobčicko".

Akce "Ukliďme Hrobčicko".

Pevné boty, rukavice a pytle. Nezbytná výbava všech, kteří se zapojili do akce Ukliďme Česko. I letos mezi nimi byla řada našich poslanců, starostů nebo zastupitelů. Uklízeli třeba v Brně, Kozolupech, Jiříkovicích, Slavkově, Klokočí, Božicích, nebo právě na Hrobčicku.

Odměnou za odvedenou práci jim byl nejen dobrý pocit, ale mnohdy i popovídání si se sousedy u dobrého jídla. Děkujeme vám všem, kdo se staráte o místo, kde žijete.

„I když počasí akci moc nepřálo, proběhli jsme všech našich 12 katastrálních území ČERVENÝ ÚJEZD, DŘÍNEK, CHOUČ, HETOV, HROBČICE, MIROŠOVICE, MRZLICE, MUKOV, KUČLÍN, RAZICE, RADOVESICE U BÍLINY A TVRDÍN. Akce “Ukliďme Hrobčicko” trvala celý víkend a zvláštní poděkování patří členům angažovaných spolků - JSDH Hrobčice, Enduru Hrobčice, Spolku přátel Hrobčicka, Spolku na záchranu kostela sv. Jakuba v Mrzlicích a Modelářskému aeroklubu Hrobčice,“ říká Jana Syslová.

Autor: Jana Syslová, starostka obce Hrobčice