Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Aktuality VV v senátorských volbách pro kandidáta TOP 09

VV v senátorských volbách pro kandidáta TOP 09

8. 2. 2011

Věci veřejné (VV) podpoří v doplňujících volbách do Senátu na Kladensku kandidáta strany TOP 09, starostu obce Kmetiněves Luďka Kvapila.

 

V úterý to po jednání poslaneckého klubu oznámila místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová.
 
"My považujeme pana Kvapila za schopného politika," uvedla Klasnová. Vysvětlila, že názorově si je strana se starostou velice blízko.
 
Oceňuje i jeho angažovanost v problematice trestní odpovědnosti nezletilých. "Důležité poselství Kmetiněvské výzvy by se mělo zohlednit v legislativě ještě v tomto volebním období," prohlásila Klasnová.
Kvapil je autorem takzvané Kmetiněvské výzvy za přijetí zákona, podle kterého by měli být dětští vrazi pod celoživotním dohledem.
 
Výzvu adresovanou ministerstvu spravedlnosti inicioval na základě sedm let starého případu, kdy se v Kmetiněvsi stala brutální vražda. Tehdy čtrnáctiletý Robin zavraždil a zneužil třináctiletou Barboru. Podle současného zákona byl však umístěn do výchovného ústavu a po dosažení plnoletosti byl vloni propuštěný na svobodu.
 
V boji o senátorské křeslo se starosta Kmetiněvsi utká například s kladenským primátorem Danem Jiránkem (ODS) či Jiřím Dienstbierem mladším (ČSSD).

Autor: prvnizpravy.cz