Hlavní stránka Regiony Středočeský kraj Aktuality V Kmetiněvsi lidé protestují proti nárůstu dopravy

V Kmetiněvsi lidé protestují proti nárůstu dopravy

18. 4. 2011

Lidé protestují proti nárůstu dopravy Lidé protestují proti nárůstu dopravy

 

Odkaz: http://www.ct24.cz/doprava/uzavirky-a-omezeni/121472-v-kmetinevsi-lide-protestuji-proti-narustu-dopravy/
 
 
Kmetiněves (Kladensko) - V Kmetiněvsi na Kladensku protestují lidé proti nárůstu dopravy v obci. Ten nastal poté, co Středočeský kraj uzavřel dva silniční úseky v okolí, přes obec teď vedou obě objízdné trasy. Starosta obce chtěl původně přes silnici umístit betonové zátarasy, nakonec místní zvolili jinou formu protestu. Přes přechod pro chodce tam tak v poledne neustále přecházela část obyvatel, která dala najevo nespokojenost se vzniklou situací.
 
Středočeský kraj opravuje propadlý propustek na silnici mezi Velvary a obcí Bříza. Provoz tam komplikují také další práce na silnici I. třídy u Slaného, kde Ředitelství silnic a dálnic opravuje vozovku. Kvůli těmto dopravním omezením právě fungují objízdné trasy, které vedou přes Kmetiněves.
 
Obyvatelé tvrdí, že tam došlo až ke 100 procentnímu nárůstu dopravy. Jen během dopoledne tam mezi 10:00 a 12:00 projelo 187 nákladních a 126 osobních aut. Místním starostům se nelíbí postup Středočeského kraje, který je o objížďce přes Kmetiněves vůbec neinformoval.

Autor: ct24