Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Venkovský dům Plzeňského kraje v Tržnici DEPO2015

Venkovský dům Plzeňského kraje v Tržnici DEPO2015

21. 11. 2018

Koncem září se v DEPO2015 v Plzni otevřela nová městská tržnice. Její součástí je mj. i Venkovský dům Plzeňského kraje, který představuje zajímavosti celého kraje, tipy na výlety a pozvánky na kulturní akce, ale také šikovné řemeslníky. Venkovský dům provozují místní akční skupiny, tzv. MASky, které na území kraje působí. Na území kraje jich funguje celkem jedenáct. Záměrem celoroční prezentace je přiblížit občanům i návštěvníkům města Plzně pestrou nabídku venkova. 

Venkovský dům Plzeňského kraje v Tržnici DEPO2015

Venkovský dům Plzeňského kraje v Tržnici DEPO2015

„V prvních měsících jsme se soustředili především na blízké okolí Plzně, postupně pak díky zapojení dalších MAS budeme mapovat celé území kraje,“ říká Jan Bostl /STAN/, předseda MAS Radbuza, která projekt koordinuje.

V industriálním prostoru bývalého skleníku již od počátku návštěvníci najdou řemeslné výrobky nositelů značky Místní výrobek ze západu Čech a Regionální potravina Plzeňského kraje. „Zatím to budou pouze potraviny trvanlivé. Hlavním cílem ale je dát návštěvníkům informace o tom, kde jsou vyráběné, jakým způsobem a pokud budou mít zájem, tak informace a kontakty na místa v Plzeňském kraji, kam se mohou jet na výrobu podívat a vybrat si z daleko větší nabídky, než se může vejít do našeho prostoru v DEPU.“ dodává Bostl. Část prostoru bude vyhrazena pro krátkodobé prezentace řemeslníků, projektů, nebo třeba řemeslných výrobků studentů středních škol zřizovaných Plzeňským krajem, který je partnerem celého projektu.

Tak se neváhejte ve Venkovském domě zastavit a třeba vyberete i originální vánoční dárek. Rozhodně je z čeho vybírat.

odkaz na FB: zde

www stránky: zde

Otevírací doba:

po: zavřeno

út: 13 - 17 

st: 13 - 17

čt: 13 - 17

pá: 13 - 17

so: 10 - 13

ne: zavřeno

Autor: Václav Cinádr

Fotoalbum