Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Tiskové zprávy Plzeňský kraj Vít Rakušan na návštěvě v Plzeňském kraji

Vít Rakušan na návštěvě v Plzeňském kraji

12. 8. 2021

Ve čtvrtek 12. srpna navštíví jeden z lídrů koalice Pirátů a Starostů Vít Rakušan Plzeňský kraj. Během nabitého programu v doprovodu krajských lídrů Josefa Bernarda (STAN) a Daniela Kůse (Piráti) navštíví například Techmanii, Domov pro seniory ve Kdyni. Diskutovat bude s občany v Domažlicích a u nejlepšího piva v Plzni.

Vít Rakušan na návštěvě v Plzeňském kraji

Vít Rakušan na návštěvě v Plzeňském kraji

Jednodenní návštěva Plzeňského kraje odstartuje v centru popularizace vědy a techniky - plzeňském Techmania Science Center, za jehož vznikem stál před lety lídr krajské kandidátky Pirátů a Starostů Josef Bernard. Právě s ním a Danielem Kůsem následně navštíví úspěšnou plzeňskou společnost Wikov Gear, která je největším výrobcem převodovek ve střední a východní Evropě se zaměřením na vývoj a inovace.

Společně s krajským náměstkem pro oblast sociálních věcí Rudolfem Špotákem (Piráti) se trojice politiků vypraví diskutovat do Domova pro seniory ve Kdyni. “Na toto setkání se opravdu těším. Diskuze se seniory je vždy bezprostřední a v jejich sděleních je obsažena životní moudrost, která by neměla být opomíjena,” doplňuje Vít Rakušan.

Po zhruba hodinové diskuzi se Vít Rakušan s doprovodem přesune na náměstí Míru v Domažlicích, kde budou Piráti a Starostové realizovat kontaktní kampaň za přítomnosti ikonické NanuKáry plné skvělých jahodových nanuků pro všechny kolemjdoucí.

Cestou zpět do Plzně se Vít Rakušan zastaví u nově vysazeného parčíku v Semněvicích, jehož výsadbu podpořil Plzeňský kraj z Dotačního programu Retence vody 2021. „Aktivně podporujeme podobné projekty spojené s obnovou historických polních cest, alejí, protierozních pásů, zakládáním tůní nebo záchranou mokřadů. Jsou to veledůležité krajinotvorné projekty bojující proti suchu a půdní erozi," doplňuje Josef Bernard.

Celodenní maraton Vít Rakušan zakončí v Plzni na náměstí Republiky v restauraci Lékárna, kde si s ním každý bude moci přiťuknout a debatovat. „Jak jinak zakončit den, než vychlazenou plzničkou a ještě si u ní příjemně popovídat s kandidáty," zve všechny zájemce o setkání u piva Daniel Kůs.

Autor: Václav Cinádr