Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Tiskové zprávy Plzeňský kraj STAN postavil pro plzeňské volby silnou kandidátku s řadou osobností, chce řešit hlavně bezpečnost, čistotu města, kvalitu veřejných prostranství a dopravu

STAN postavil pro plzeňské volby silnou kandidátku s řadou osobností, chce řešit hlavně bezpečnost, čistotu města, kvalitu veřejných prostranství a dopravu

20. 7. 2022

Plzeň - Hnutí Starostové a nezávislí podalo kandidátku pro letošní komunální volby na plzeňskou radnici i na devět z deseti městských obvodů. Poprvé jde hnutí do komunálních voleb ve městě samostatně, s podporou a účastí několika zástupců Strany zelených.

STAN postavil pro plzeňské volby silnou kandidátku s řadou osobností, chce řešit hlavně bezpečnost, čistotu města, kvalitu veřejných prostranství a dopravu

STAN postavil pro plzeňské volby silnou kandidátku s řadou osobností, chce řešit hlavně bezpečnost, čistotu města, kvalitu veřejných prostranství a dopravu

Lídrem magistrátní i obvodní kandidátky v Malesicích je starosta devátého obvodu, bývalý novinář Aleš Tolar. Na Slovanech povede kandidátku učitel a člen spolku Pěstuj prostor Václav Cinádr, lídrem na centrálním obvodu je manažer sociálního projektu Kačaba Ladislav Nový a v čele lochotínské kandidátky stojí IT analytik Petr Kačírek. Kandidátem STANu na starostu Doubravky je spisovatel a regionální badatel Jan Hajšman.

Na menších plzeňských městských obvodech jsou lídry současný starosta Vít Mojžíš v Křimicích, Martin Dezort v Liticích, Zdeněk Švarc v Radčicích a ve Lhotě Ondřej Topinka.

Bohužel se naše hnutí potýká s dopady závažného pražského skandálu. Pochopitelně nás to mrzí a zároveň i zde v Plzni výrazně poškozuje. Musíme lidem vysvětlovat, že jde o pražskou kauzu, která s plzeňskou organizací nemá nic společného a že na našich kandidátkách jsou poctiví lidé. Na druhou stranu jsem rád, že jsme v Plzni ve vlastních řadách neztratili nadšení a kauza neměla téměř žádný vliv na ochotě lidí kandidovat. Máme tak skutečně silný tým kandidátů, řadu osobností a angažovaných lidí, kteří by měli dostat příležitost podílet se na správě a rozvoji našeho města a jeho obvodů,“ řekl kandidát STANu na primátora Aleš Tolar.

Ve svém volebním programu klade STAN důraz na bezpečnost, čistotu města a kvalitu veřejných prostranství, kterou chce zásadně zlepšit. Důležitým tématem bude i otázka lidí bez domova a jejich počínání v centru.

Druhým zásadním tématem pro STAN je plzeňská doprava. „Naší prioritou je výrazně ulevit centru od každodenních kolon a hlavně od tranzitní dopravy, proto chceme co nejvíce urychlit výstavbu tranzitních okružních komunikací a vytvořit pro lidi dojíždějící do centra Plzně pohodlné a atraktivní spojení pomocí MHD od záchytných parkovišť na okraji města, stejně tak je pro nás důležité bezpečné a kapacitní parkování na velkých plzeňských sídlištích,“ řekl Tolar.

V souvislosti s dopravou Aleš Tolar zmiňuje i otázku rušení a zasypání okružní křižovatky Rondel, kterou město připravuje. „Hnutí STAN není proti tomuto záměru, ale odmítáme zasypání Rondelu v dohledné době. K tak radikálnímu kroku nelze přistoupit dříve, než bude tranzitní doprava v Plzni vyřešena a bude jistota, že zasypání Rondelu nezpůsobí dopravní kolaps,“ řekl Tolar.     

Magistrátní kandidátka STAN bude s věkovým průměrem 45 let patřit v Plzni pravděpodobně k jedněm z nejmladších. „Co se zastoupení žen týče, na magistrátní kandidátce jich máme krásných 17, ženy tak v našem týmu tvoří více než jednu třetinu,“ dodává Václav Cinádr, předseda STAN v Plzni.

 

Kandidátní listinu naleznete v příloze

 

Autor: Václav Cinádr