Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Tiskové zprávy Plzeňský kraj Krajský volební sněm STAN Plzeňského kraje se věnoval hlavně energetice a dopravě

Krajský volební sněm STAN Plzeňského kraje se věnoval hlavně energetice a dopravě

27. 2. 2023

V  pátek 24. 2. proběhl Krajský volební sněm hnutí STAN. Jeho účastníci se věnovali zejména tématům, která jsou aktuální jak celospolečensky, tak regionálně: Nejvíce prostoru bylo věnováno diskusi o energetice. Mimo jiné zaznělo, že hnutí STAN klade důraz na komunitní energetiku. Místopředseda hnutí STAN Lukáš Vlček zdůraznil, že je třeba investovat do přenosových a distribučních soustav. Debata se nevyhnula ani velmi diskutovanému tématu penzí a věku odchodu do důchodu. Zodpovězení dotazů členů k tomuto tématu se ujala místopředsedkyně Michaela Šebelová.

 

Předseda krajského výboru a hosté.

Předseda krajského výboru a hosté.

Krajský předseda (a celostátní místopředseda) hnutí STAN Pavel Čížek se pak věnoval prioritám STAN v Plzeňském kraji: “Plzeňský kraj je bez dluhů a investuje do rozvoje venkova a zaměřuje se na zdravou krajinu. Máme úspěchy v oblasti dopravy v Plzeňském kraji, kde registrujeme 20 procentní nárůst uživatelů veřejné dopravy oproti době před pandemií.” Zmínil také úspěšné dokončení významné dopravní stavby, kterou je Západní okruh Plzně. Hejtmanka Petra Pecková, která přijela na sněm jako host, potvrdila, že téma dopravy je také jedním z nejdůležitějších ve Středočeském kraji.

Se svými příspěvky k aktuálnímu dění ve sněmovně vystoupili také poslankyně Michaela Opltová a poslanec a předseda rozpočtového výboru Josef Bernard, který apeloval zejména na stabilizaci státního rozpočtu: “Musíme jasně říct, že je třeba šetřit a je nutné některé daně navýšit.”

Jako již tradičně se uskutečnil ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. Po vystoupení všech hostů a hostek přistoupili členové k volbě nového Krajského výboru. Byl odsouhlasen stejný počet členů jako v minulém volebním období, tedy 11. Na další funkční období byl předsedou zvolen Pavel Čížek. Prvním místopředsedou byl zvolen Libor Picka (starosta Bělé nad Radbuzou, krajský radní pro kulturu a cestovní ruch), druhou místopředsedkyní byla zvolena Michaela Opltová (starostka Kozolup, poslankyně), třetím místopředsedou Jan Bostl (starosta Kvíčovic). Členy KV jsou Jan Vavřička, Václav Bernard, Miroslav Mach, Václav Kočí, Václav Cinádr, Josef Bernard a nově nahradil Petra Myslivce místostarosta města Stříbra Karel Lukeš. 

Na závěr Václav Bernard poděkoval za sedmiletou práci minulému tajemníkovi Václavu Cinádrovi, který se stal místostarostou městského obvodu Slovany a Pavel Čížek všechny přítomné vyzval, aby navrhovali své kandidáty do krajských voleb, které proběhnou na podzim roku 2024.

 

Autor: Jana Holatová

Fotoalbum