Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Přijďte si pro inspiraci na dovolenou na veletrh ITEP

Přijďte si pro inspiraci na dovolenou na veletrh ITEP

16. 8. 2023

Veletrh, kam každoročně zamíří více než 12 tisíc návštěvníků, proběhne opět ve sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech. ITEP je jedním z největších mezinárodních veletrhů cestovního ruchu v České republice, pořádá ho pravidelně Plzeňský kraj. Letos se koná v termínu od 21. do 23. září.

Veletrh ITEP
zdroj: http://www.plzenskenovinky.cz/

Veletrh ITEP zdroj: http://www.plzenskenovinky.cz/


ITEP letos představí mimo jiné řadu industriálních cílů, industriální veletržní trasa zavede návštěvníky nejen do Plzeňského kraje, ale například i na Moravu. Moravskoslezský kraj bude mít monumentální expozici s Technotrasou. Virtuální trasa propojuje celkem 36 atraktivit a nabízí nezapomenutelné zážitky připomínající technickou a řemeslnou minulost a vyspělost severní Moravy a Slezska. Široká veřejnost dostane možnost seznámit se interaktivním způsobem s neopakovatelným geniem loci technických památek,“ uvedl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka (STAN).


Důl na slídu, mobilní planetárium, ale i prezentace zahraničních studijních pobytů, to vše kraj plánuje na letošní ITEP.  Veletrh nabídne také mnoho cestovatelských přednášek, nebudou chybět nové publikace pro cestovatele, mapy, brožury a také speciální soutěže pro návštěvníky.

„Soutěžit se bude o poznávací výlety a další atraktivní ceny. Navíc chystáme na ITEP i edukativní program pro školy, ve kterém žáci a studenti poznají například seismické přístroje, které měří zemětřesení po celém světě,“ dodal Libor Picka (STAN).

Veletrh ITEP je atraktivní i pro rodiny s dětmi, dětská zóna nebude chybět ani v letošním roce. Vstup na veletrh je opět zdarma.

Bližší informace najdete na webu: https://www.itep-plzen.cz/

Zdroj: http://www.plzenskenovinky.cz/