Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Plzeňský kraj finančně podpoří záchranné stanice živočichů

Plzeňský kraj finančně podpoří záchranné stanice živočichů

27. 3. 2024

Rada Plzeňského kraje schválila na svém posledním březnovém zasedání individuální dotace pro záchranné stanice živočichů na podporu jejich provozu.

Josef Bernard v Záchranné stanici živočichů v Plzni.
Zdroj: Záchranná stanice živočichů v Plzni

Josef Bernard v Záchranné stanici živočichů v Plzni. Zdroj: Záchranná stanice živočichů v Plzni

Schválená dotace činí téměř 3,5 mil. Kč, určena je pro záchranné stanice živočichů. Jde o ZO ČSOP Rokycany, která obdrží dotaci ve výši 400 200 Kč pro využití v rámci projektu Podpora záchranné stanice živočichů Rokycany, a ZO ČSOP – TOS záchranná stanice v Tachově, která obdrží dotaci 733 700 Kč. Tu využije v rámci projektu Podpora na provoz záchranných stanic.

Zároveň rada doporučila ke schválení krajskému zastupitelstvu, které z hlediska finanční výše spadají do kompetence zastupitelstva, další dvě dotace. Tou první je Dobrovolný ekologický spolek – ochrana ptactva, Plzeň, který v rámci projektu Podpora na provoz záchranné stanice Plzeň 2024 využije dotaci 1,07 mil. Kč.

Dotaci 1,3 mil. Kč pak obdrží po schválení zastupitelstvem také ZO ČSOP Spálené Poříčí, a to na projekt Péče o handicapované živočichy v záchranné stanici živočichů ve Spáleném Poříčí v roce 2024.

„Tyto záchranné stanice pečují v rámci své činnosti o zraněné volně žijící živočichy. To znamená, že zajišťují péči o ně, ale i odchyt, deponaci, veterinární ošetření, nákup krmení a léčbu včetně nákladů na jejich zpětný návrat do volné přírody,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Josef Bernard (STAN) a dodává: „Součástí činnosti záchranných stanic je také environmentální vzdělávání a osvěta, kterou zabezpečují nejen ve svých prostorách ale i na školách.“

Zdroj: https://www.qap.cz/