Hlavní stránka Regiony Plzeňský kraj Aktuality Děti z Rokycanska a Klatovska stráví jarní prázdniny na horách nebo na zábavných akcích

Děti z Rokycanska a Klatovska stráví jarní prázdniny na horách nebo na zábavných akcích

10. 2. 2014

V Plzeňském kraji dnes začínají první termíny jarních prázdnin. Až do pátku si budou volna užívat školáci z Rokycanska a Klatovska. K návštěvě je lákají mimo jiné lyžařské areály, zimní stadiony s volným bruslením, domy dětí a mládeže i střediska volného času.
Děti z Rokycanska a Klatovska stráví jarní prázdniny na horách nebo na zábavných akcích

Děti z Rokycanska a Klatovska stráví jarní prázdniny na horách nebo na zábavných akcích

„Budeme jezdit lyžovat,“ plánuje školačka. „Asi budeme na chatě,“ říká další. „Budeme asi doma a jezdit na výlety,“ doplňuje je třetí. Ostatní budou navštěvovat kamarády nebo pomáhat doma. 
 
Program pro ně ale přichystaly i domy dětí a mládeže. Například v Horažďovicích mohou navštěvovat příměstský tábor. 
 
„Děti budou mít možnost seznámit se s bylinkami, starat se budou o ovečky a jejich jehňátka, vyzkouší si plstění a vyrobí si recyklovaný papír,“ popisuje program tábora pracovnice domu dětí Ivana Faustová. 
 
Pozadu nezůstává ani dům dětí v Klatovech. „Chystáme dvoudenní florbalový turnaj, výtvarné dílny a výlet do plzeňského aquaparku,“ říká ředitel Tomáš Kovanda. 
 
Do výtvarných dílen a klubu se nemusejí děti hlásit předem a mohou přijít rovnou. „V klubu máme počítače s internetem a PlayStationem, deskové hry, stolní fotbal nebo hokej,“ dodává ředitel. 
 
Výtvarné dílny nabízejí mimo jiné tvoření s fimo hmotou nebo zdobení květináčů. 
 
„Na úterý připravujeme celodenní program s názvem Dneska si to užijeme, který bude probíhat od 8 do 16 hodin. Dopoledne připravujeme výtvarné dílny, jsou tu připravené i soutěže a hry. Odpoledne děti půjdou na filmové představení Ledové království,“ vyjmenovává zástupkyně ředitele klatovského domu dětí Jarka Javorská. 
 
Jarní prázdniny teď mají děti na Klatovsku a Rokycansku, následovat bude Domažlicko a Tachovsko. Plzeňské děti se dočkají prázdnin od 3. března.