Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Léčebný ústav v Jevíčku se může pochlubit novým zázemím pro pacienty v pavilonu S

Léčebný ústav v Jevíčku se může pochlubit novým zázemím pro pacienty v pavilonu S

29. 10. 2023

V Odborném léčebném ústavu v Jevíčku byla dokončena další významná investice Pardubického kraje, jakožto zřizovatele léčebny. Jedná se o rekonstrukci lůžkové části pavilonu S včetně společných prostor a pokojů pro pacienty. Celkové náklady stavby včetně vnitřního vybavení dosáhly 75 milionů korun s tím, že 35,5 milionu korun získal kraj z Integrovaného regionálního operačního programu.

Léčebný ústav v Jevíčku se může pochlubit novým zázemím pro pacienty v pavilonu S

Léčebný ústav v Jevíčku se může pochlubit novým zázemím pro pacienty v pavilonu S

Podle náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaely Matouškové je investice součástí širšího záměru kraje na zlepšení podmínek také v zařízeních následné péče. „Krajské zdravotnictví nejsou jen nemocnice akutní lůžkové péče, ale také rehabilitační ústavy a nemocnice následné péče. Jsem přesvědčena, že na investicích z posledních let je patrné, že se o tato zařízení staráme velmi dobře. Mohu zmínit novou nemocnici v Moravské Třebové, rozvoj Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí, postupný a dlouholetý rozvoj Albertina v Žamberku nebo připravované projekty v LDN Rybitví či Vysokomýtské nemocnici. Jevíčko je vzhledem ke svému zaměření důležitou součástí krajského zdravotnictví, a proto již nyní připravujeme další projekty mimo jiné na zlepšení technického vybavení,“ sdělila Matoušková.

Odborný léčebný ústav v Jevíčku je unikátním areálem, jehož budovy, postavené v letech 1913 až 1926, jsou od roku 2016 kulturní památkou. Jevíčský ústav poskytuje zdravotní služby v oblasti pneumologických onemocnění, pneumologické a pohybové léčebné rehabilitace a diagnostiky a léčby tuberkulózy. Disponuje 176 lůžky pro hospitalizační léčbu klientů a také komplexem odborných ambulancí a vyšetřoven.

Foto: Pardubický kraj

Autor: Jana Rosenbergerová

Fotoalbum