Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Respirátory FFP2 pro nejstarší občany nebo sociálně slabé rodiny

Respirátory FFP2 pro nejstarší občany nebo sociálně slabé rodiny

21. 4. 2021

Vloni se na jednání předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu podařily získat pro Českou republiku automatizované výrobní linky respirátorů. Výroba u nás již byla zahájena a jako poděkování Senátu za zajištění toho daru dostal každý senátor respirátory právě z jedné z těch linek. První část darovaných respirátorů FFP2 dorazila do Senátu dne 30. 3. 2021.

Respirátory FFP2 pro nejstarší občany nebo sociálně slabé rodiny

Respirátory FFP2 pro nejstarší občany nebo sociálně slabé rodiny

Hanácké senátor Marek Ošťádal se obrátil na starosty ze svého volebního obvodu Olomouc venkov, aby pomohli s distribucí těchto ochranných pomůcek lidem či organizacím, jež na ně finančně nedosáhnou a mohou jim pomoci. Zpětnou vazbu dali starostové, u nichž v obci žijí občané, pro něž je nákup respirátorů velkou finanční zátěží nebo úplně nedostupný. Na výzvu hanáckého senátora Marka Ošťádala reagovalo 10 obcí se svými tipy na dodání respirátorů. 

Na začátku dubna už putovaly respirátory do Maletína, Kosova, Loučan, Hynčiny, Dlouhé Loučky, Střeně, Ústína, Pňovic, Charitám v Uničově a Litovli. Celkem se tak podařilo rozvést více jak 2000 kusů respirátorů FFP2. A kdo byl jimi obdarován? Některé obce věnovaly respirátory svým nejstarším občanům nebo rodinám, které jsou sociálně slabé. V Uničově a Litovli budou prostřednictvím Charity pomáhat jejich klientům i zaměstnancům.

Další zásilka respirátorů je očekávána na konci dubna či začátkem května. Také další starostové obcí se mohou už teď hlásit se svými požadavky asistence hanáckého senátora Marka Ošťádala přes e-mail: asistentka@marekostadal.cz.

Jakmile budou respirátory k dispozici, budou hned rozvezeny potřebným v senátorském obvodu 66.