Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Prorektor a právník Malacka do Senátu

Prorektor a právník Malacka do Senátu

15. 6. 2022

O mandát senátora se bude v září ucházet také právník a prorektor Univerzity Palackého Michal Malacka.

Zahájení senátní kampaně v Olomouci.

Zahájení senátní kampaně v Olomouci.

„Rozhodl jsem se kandidovat, protože již nechci čekat, až mé představy o roli Senátu a jeho významu v naší společnosti uskuteční jiní. Protože příliš často poslouchám nápady, jak naši společnost změnit, jak zlepšit život kolem nás a konečně narýsovat svět pro nás, pro lidi. Potkáváme mnoho lidí plných nápadů a slibů, ovšem jen málokteří je umí dodržet a uskutečnit. Olomoucko má obrovský potenciál stejně jako celý kraj. Je potřeba, aby se znovu nadechlo a vrátilo se tam, kam patří. Musí se znovu stát silným centrem kultury, vzdělanosti a místem pro důstojný a bezpečný život. Máme na to potenciál, máme na to právo,” říká Michal Malacka.


Mezi senátory je v současné době jen hrstka právníků a odborníků na legislativu. Přitom právě horní komora Parlamentu je zodpovědná za to, aby české zákony a legislativa byly přehledné a srozumitelné všem.

O tom, že by české legislativě prospělo, kdyby v Senátu sedělo více právníků, je přesvědčen i předseda stálé komise pro Ústavu Zdeněk Hraba.


Ten říká: „V posledních letech se několikrát ukázalo, jak je důležitá role Senátu při tvorbě českých zákonů. Často k nám chodí návrhy s chybami, které v Senátu dokážeme napravit. Není ale dobré, že jsme v Senátu právníci pouze čtyři. Jsem přesvědčen, že by pan doktor Malacka byl díky svému vzdělání a zkušenostem pro horní komoru významnou posilou.“


Komunální a senátní volby se uskuteční 23. a 24. září.

Autor: Alena Hálková  |  Zdroj: Marek Stratilík volební manažer Michala Malacky 723 571 286 marekstratilik@seznam.cz