Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Mladí starostové a nezávislí v Olomouckém kraji

Mladí starostové a nezávislí v Olomouckém kraji

22. 1. 2021

Téměř 3 roky. Tak dlouho již naše krajská organizace působí v kraji a stejně tak dlouho se snažíme vyvíjet svou činnost a být nápomocni v jakémkoliv ohledu krajskému STANu.

Mladí starostové a nezávislí v Olomouckém kraji

Mladí starostové a nezávislí v Olomouckém kraji

Za tu dobu jsme uskutečnili několik našich projektů v podobě získávání povědomí o participativních rozpočtech, debat s politiky a ostatními mládežnickými organizacemi v Olomouckém kraji a výjezdů za komunálními politiky hnutí STAN.

Naší největší prioritou je aktivní spolupráce s krajskou organizací STANu. Jsme rádi, že můžeme být nápomocni na akcích, ať už je to krajský sněm, nebo akce lokálního rázu, jako například „Na bicyklech Němčickem“. V loňském roce jsme také začali sérii školení pro starosty ohledně sociálních sítí.

Zapojili jsme se také při kampani pro krajské volby, kdy jsme roznášeli volební noviny, na našem Facebooku jsme uskutečnili stream s lídrem Josefem Suchánkem, byli jsme přítomni na zahájení kampaně a pomohli jsme v Dolních Studénkách na festivalu Hudba bez hranic.

Hlavním středobodem naší spolupráce v letošním roce bude kampaň na volby do Poslanecké sněmovny, do které se chceme s radostí zapojit a přispět tak k očekávanému úspěchu koalice. Jsme rádi, že získáváme díky STANu Olomouckého kraje cenné zkušenosti a také nové příležitosti, jak se angažovat v politické sféře.

Chceme ukázat, že mladí lidé do politiky patří a mají tam své místo. Přidejte se k nám!

Zdena Kašparová
místopředsedkyně mSTAN Olomoucký kraj
mladistarostove.cz

 

Autor: Yveta Sommerová