Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj 7. duben pro naše zdravotníky

7. duben pro naše zdravotníky

6. 4. 2020

Dne 7. dubna se na mnoha místech České republiky vyvěsí státní vlajky na počest našich zdravotníků. V rámci Světového dne zdraví vzhlížíme s obdivem ke všem zdravotnickým pracovníkům, kteří čelí neobvyklému náporu velkého pracovního vytížení.

7. duben pro naše zdravotníky

7. duben pro naše zdravotníky

V boji s nákazou koronavirem jsou právě zdravotníci zkoušeni vůči odolnosti po stránce fyzické i psychické. Vzpomeňme na 1. březen, kdy byl oznámen první případ onemocnění Covid 19 v naší republice. Za pár dní následovalo uzavření škol a vyhlášení nouzového stavu. Ani v polovině března nebyli zdravotníci dostatečně vybaveni ochrannými prostředky, přesto museli nastoupit do práce a pečovat o nemocné.

V Olomouckém kraji jsme dosud zaznamenali 438 případů onemocnění koronavirem, což odpovídá téměř desetině z celkového počtu v republice. Náš obdiv si zaslouží nejen sestřičky a lékaři z infekčních oddělení, ale také všechny další specializace, sanitáři a pomocný personál.

K poctě se hrdinům se k výzvě Mnichova Hradiště vyvěšením státní vlajky připojí také obce v našem kraji, například Dolní Studénky, město Konice, Litovel, Nová Hradečná a další.

Děkujeme zdravotníkům! Vzdáváme hold hrdinům dnešních dnů!


Světový den zdraví se na celém světě slaví dne 7. dubna při příležitosti výročí založení Světové zdravotnické organizace (World Health Organization, WHO) v roce 1948.

 

Autor: Yveta Sommerová