Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Voliči rozhodli - za Moravskoslezský kraj poslali do sněmovny tři Starosty

Voliči rozhodli - za Moravskoslezský kraj poslali do sněmovny tři Starosty

11. 10. 2021

Po sečtení všech preferenčních hlasů bylo jasno. Z koaliční kandidátky Piráti a Starostové v Moravskoslezském kraji poslali voliči do sněmovny tři zástupce hnutí STAN.

Naši poslanci za MSK (z leva) 
M.Rataj, M.Šebelová a P:Letocha

Naši poslanci za MSK (z leva) M.Rataj, M.Šebelová a P:Letocha

Nejvíce preferenčních hlasů obdržela starostka z Kunčic pod Ondřejníkem Michaela Šebelová a ze čtrnácté pozice na kandidátce "překákala" až na první pozici. Stala se tak "ženským skokanem" těchto voleb.
„Tato situace je pro mě obrovsky nečekaná, je to šok. Vůbec mě nenapadlo, že by se to mohlo stát.  Takže jsem v pohodě jela na volební štáb a tam se mi přetočil svět,“ komentovala situaci s úsměvem Míša Šebelová.

O druhé překvapení se postaral starosta Branky u Opavy Michael Rataj, který se rovněž pomocí preferenčních hlasů probojoval z desátého místa kandidátky mezi první trojici.
"I přes ten prvotní šok z výsledku se těším na spolupráci s kolegy z kraje", byla první reakce nového poslance.

Jako třetí v pořadí se do Poslanecké sněmovny za STAN "probojoval" zastupitel z Karviné Petr Letocha, jenž na kandidátce figuroval na čtvrtém místě a za STAN byl nejvýše nasazeným kandidátem.
"Byl jsem na kandidátce jako čtvrtý a tak trochu jsem doufal, že se naší koalici podaří v kraji získat čtyři mandáty. Výsledem mě tak trochu zklamal i přesto, že jsem mandát získal. Jako velikou nespravedlnost ale vnímám, že se s námi do Sněmovny za kraj nedostal nikdo z koaličních Pirátů. Za to co v předvolební kampani zažili si to určitě zasloužili", hodnotil výsledek voleb Petr Letocha.

To, že to pro něj nebylo jednoduché svědčí i čtvrtá pozice za STAN, kdy mu na záda dýchal až do posledního okamžiku starosta Horní Suché Jan Lipner, který nakonec zůstal jako první náhradník jen o 102 hlasů za postupujícím místem.

"Všem voličům za hlasy, které nám dali moc děkujeme a chci je všechny ujistit, že budeme všichni tři ve sněmovně pracovat tak, abychom je nezklamali", uzavřela rozhovor starostka Kunčic p/O a nově zvolená poslankyně Michaela Šebelová.