Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Plán oprav ŘSD v kraji pro letošní rok

Plán oprav ŘSD v kraji pro letošní rok

6. 1. 2022

Plán investic v roce 2022 Ředitelství silnic a dálnic ČR v rámci Moravskoslezského kraje předpokládá provedení oprav za stovky milionů korun.

ilustrační foto (zdroj: seznam.cz)

ilustrační foto (zdroj: seznam.cz)

Dle sdělení zástupc§ ŘSD správy Ostrava jsou zamýšlené opravy silnic a mostů rovnoměrně rozmístěny po celém území kraje. "Na severu stojí za zmínku například oprava povrchu silnice I/57 u Třemešné a hned dvě opravy za sebou čekají silnici I/45 z Krnova do Bruntálu, na jihu kraje připravujeme nová protihluková opatření silnice I/56 v Hodoňovicích a ve Frenštátu pod Radhoštěm opravíme most, zatímco západní sekci oprav mohou zastupovat práce na propustku v Odrách na silnici I/47 anebo rekonstrukce vozovky mezi Hladkými Životicemi a Šenovem", uvádí ředeitel správy Ostrava Tomáš Opěla. A ani východ Moravskoslezska nebude dle ředitele Opěly ušetřen vysokým investicím, protože se připravuje například oprava povrchu silnice I/67 trasy Karviná–Koukolná.

Správa plánmuje dokončit do konce roku 2022 přes 20 významných oprav, přičemž jedna z nejdůležitějších už byla zahájena (oprava vítkovických mostů v Ostravě).

Jestli je to dost nebo málo ukážou následující měsíce. Na druhou stranu uvádět opravy kjako investice je ve své podstatě zavádějící a tak opravdovými investicemi jsou nové stavby, v případě ŘSD pak nově otevřené úseky dálnic či obchvaty měst.