Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Petr Letocha k událostem posledních dnů

Petr Letocha k událostem posledních dnů

1. 3. 2022

Zdravím vás v této nelehké době. Chci se s vámi podělit o svou práci v uplynulém týdnu a také o to, jak vnímám události posledních dnů.

Petr Letocha

Petr Letocha

Situace na Ukrajině je vážná. To se odrazilo i do agendy výboru pro bezpečnost. Mimo běžné záležitosti jsme projednávali mimořádný bod k aktuální situaci na Ukrajině, na jehož základě jsme přijali usnesení, ve kterém odsuzujeme válečný akt agrese Ruské federace proti svobodné a svrchované Ukrajině. Tento krok považuji za snad tu nejmenší, ale přesto, v dnešní době plné dezinformací, velmi důležitou formu podpory.

Minulý týden to bylo historicky poprvé, kdy sněmovna zasedala v den svolání mimořádné schůze. Vážnost situace na Ukrajině snad ani nemohla vyústit v jiný krok. Kéž bychom tohoto historického prvenství mohli dosáhnout za jiných okolností. I tak jsem ale rád, že jsme mohli svým rychlým jednáním podpořit Ukrajinu, ukázat jednotu, sílu a odhodlání k jakékoliv formě pomoci, kterou tento suverénní stát v bezprecedentním válečném konfliktu potřebuje. Usnesení odsuzující ruskou agresi jsme jednomyslně přijali i jako sněmovna. Těší mě nebývalá podpora, která se zvedla napříč celou Českou republikou a jsem rád, že od obcí po vládu se každý snaží co nejefektivněji pomoci. A to včetně občanů, neziskových organizací, dobrovolníků atd. Takový seznam by byl pořádně dlouhý. Bohudík.

Jak jistě všichni víte, situace se mění z hodiny na hodinu. Jsme pro zavedení co nejtvrdších opatření a připravujeme se na všechny možné scénáře.


Petr Letocha