Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj LÍDREM PRO PARLAMENTNÍ VOLBY ZVOLEN PETR LETOCHA, NOVÝM PŘEDSEDNOU KRAJSKÉHO VÝBORU STAN MSK JIŘÍ JUREČEK

LÍDREM PRO PARLAMENTNÍ VOLBY ZVOLEN PETR LETOCHA, NOVÝM PŘEDSEDNOU KRAJSKÉHO VÝBORU STAN MSK JIŘÍ JUREČEK

23. 2. 2021

Na dnešním krajském online sněmu moravskoslezské organizace STAN byly schváleni kandidáti do poslaneckých voleb na koaliční kandidátku s Piráti - Moravskoslezský kraj.

krajská kancelář v době sněmu

krajská kancelář v době sněmu

Lídrem za STAN byl zvolen zastupitel Karviné Petr Letocha, který bude na společné kandidátce na pozici č. 4. Dvojkou za STAN a osmičkou na kandidátce bude starosta Horní Suché Jan Lipner. Na desáté pozici pak bude Michael Rataj, starosta Branky u Opavy. Ostravská kunsthistorička Vlaďka Machalová bude hájit pozici č. 12.

Novým krajským předsedou delegáti sněmu zvolili Jiří Jureček, starostu městského obvodu Ostrava-Hošťálkovice. Předsednictvo bylo rozšířeno na dva místopředsedy. První místopředsedkyní se stala Monika Czepczorová, starostka obce Bukovec na Jablunkovsku, druhým místopředsedou dosavadní krajský předseda Jan Lipner. V celkem sedmičlenném krajském výboru dále zasednou nejen staronové tváře - Petr Letocha z Karviné, Michael Rataj, z obce Branka u Opavy, ale nově také starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Michaela Šebelová a Vladimíra Machalová z Ostravy.
"Mockrát děkuji za tento silný mandát. Mým přáním je, a udělám pro to maximum, abychom STAN v našem kraji vytáhli minimálně na celorepublikovou úroveň,“ nastiňuje vizi nový předseda.

Autor: L Honusek 2