Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Vánoční trhy v Chebu brzy začínají

Vánoční trhy v Chebu brzy začínají

22. 11. 2019

Chebské vánoční trhy se staly jednou z nejnavštěvovanějších adventních akcí v Karlovarském kraji.

Základní koncept trhů využívající podmanivé prostředí nazdobeného chebského náměstí netřeba měnit. Návštěvník ale logicky očekává každý rok nějaký posun, nějaké nové atrakce. A právě letošní trhy jich přinesou hned několik.

Vánoční trhy v Chebu brzy začínají

Vánoční trhy v Chebu brzy začínají

Asi tím nejviditelnějším bude rozšíření prostoru trhů směrem k infocentru a Grünerovu domu. Dojde i k přesunu pódia zpoza kluziště, takže diváky už při vystoupeních umělců od nich nebude oddělovat ledová plocha a budou mít s účinkujícími mnohem bližší kontakt.

Výrazně se zvýší i charitativní role trhů. Jeden ze stánků bude vyhrazen pro prezentaci činnosti místních charitativních organizací, které tak dostanou možnost vybrat finanční prostředky pro své aktivity a zvýšit povědomí návštěvníků trhů o své činnosti. V areálu trhů bude poprvé umístěn i Strom splněných přání, na němž budou pověšeny prosby o zakoupení dárků pro osaměle žijící seniory či děti z dětských domovů. Návštěvníci si budou moci lísteček s jejich přáním vzít, dárek jim zakoupit a předat.

Dále posilujeme i regionální charakter trhů, když kromě několika celostátně známých umělců dostanou na trzích možnost prezentovat své dovednosti i děti z chebských škol, základní umělecké školy z celého kraje i regionální pěvecké a hudební soubory.

Novinky přinese i slavnostní zahájení trhů, které proběhne v sobotu 30.listopadu.

Další podrobnosti i program celých trhů najdete na www.chebskevanoce.cz

Autor: Jiří Duchek, Antonín Jalovec