Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Krajské silnice, diplom a rezignace

Krajské silnice, diplom a rezignace

30. 6. 2017

Kraj řeší problém s krajskou správou a údržbou silnic. Už samotné jmenování dnes již bývalého ředitele nebylo bez problémů, kdy rada nejprve ředitele jmenovala, na svém dalším zasedání však jmenování chtěla revokovat, přičemž nakonec tak neučinila, bod stáhla z programu a vše revokovala až na dalším zasedání, kde změnila oproti původnímu návrhu data. Nyní  pan ředitel odstoupil v souvislosti s čerstvou kauzou stran jeho vysokoškolského diplomu. Více v článku Petra Kozohorského z portálu idnes.cz.

Krajské silnice, diplom a rezignace

Krajské silnice, diplom a rezignace

„Bývalý ředitel příspěvkové organizace Krajská správa a údržba silnic pan Vítězslav Janků, jmenovaný do funkce v dubnu 2017, předložil v rámci výběrového řízení vysokoškolský diplom, který nebyl, zatím dle ústního vyjádření zástupců ČVUT v Praze, vydán dopravní fakultou školy,“ uvedla hejtmanka kraje Jana Vildumetzová.

Vítězslav Janků se rozhodl kvůli pochybnostem o pravosti jeho inženýrského titulu rezignovat.

I kdyby však nerezignoval, radní by jej stejně odvolali. Na uvolněné ředitelské místo prozatím usedl jeho dosavadní náměstek Petr Šťovíček. 

„Zatím byl pověřený vedením organizace. Chystáme výběrové řízení,“ uvedl náměstek hejtmanky pro dopravu Martin Hurajčík.

Sám Vítězslav Janků si stojí za tím, že jeho vysokoškolský diplom je pravý. Tvrdí, že o potvrzení o absolvování fakulty dopravní ČVUT žádali v minulosti i jiní zaměstnavatelé.

„Vysokoškolské vzdělání mám i z dopravní fakulty ČVUT,“ konstatoval. Kde vznikly informace o opaku, prý netuší. Celou kauzu označuje za politicky motivovanou s cílem poškodit hejtmanku.

Zdroj: http://vary.idnes.cz/karlovarsky-kraj-silnicari-jana-vildumetzova-vitezslav-janku-martin-hurajcik-196-/vary-zpravy.aspx?c=A170628_133848_vary-zpravy_prz

Autor: Erich Kříž