Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Zakládáme krajskou agenturu pro chytrý region, první v ČR

Zakládáme krajskou agenturu pro chytrý region, první v ČR

5. 5. 2022

Propojit samosprávu kraje s obcemi i dalšími aktéry, vymýtit zbytečné papírování, obecně zlepšit procesy uvnitř veřejné správy a zlepšit lidem život. To jsou cíle nově zřizované agentury, do jejíhož čela byl jmenován náš registrovaný příznivec Patrik Reichl, dosavadní ředitel agentury CzechInvest.

Zakládáme krajskou agenturu pro chytrý region, první v ČR

Zakládáme krajskou agenturu pro chytrý region, první v ČR

Patrik Reichl dosud řídil agenturu CzechInvest, vyhrál ale výběrové řízení a těší se na nové výzvy. Nová agentura vznikne de facto transformací stávající Regionální rozvojové agentury jižní Moravy a bude první svého druhu v ČR.

„Rádi bychom tomu dali úplně novou agendu, nová témata, nové služby poskytované především municipalitám. Nabereme nejspíš i nové lidi, abychom dokázali řešit svěřené úkoly a naplňovat cíle," řekl nový ředitel.

Na počáteční rozjezd a rozvoj nové agentury, jejíž oficiální název bude představen v září, vyčlenilo vedení kraje 15 milionů korun. V prvních dvou letech se o její fungování bude starat tým deseti až patnácti lidí. Bude realizovat velké projekty, optimalizovat energetické systémy či síť sociálních a zdravotnických služeb. Na optimalizace či digitalizaci bude získávat peníze z fondů Evropské unie, do výzkumu a vývoje zapojí studenty brněnských univerzit.

Autor: Martin Vérteši