Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Radní Jakub Krainer: Znojmo je solidární s Hodonínskem

Radní Jakub Krainer: Znojmo je solidární s Hodonínskem

15. 7. 2021

Následky tornáda na Hodonínsku a Břeclavsku pomáhali a stále pomáhají řešit téměř všichni Starostové v Jihomoravském kraji. K vlně pomoci se přidalo i Znojmo, rozepisuje se o tom náš radní Jakub Krainer.

Radní Jakub Krainer: Znojmo je solidární s Hodonínskem

Radní Jakub Krainer: Znojmo je solidární s Hodonínskem

V nejtěžších chvílích si člověk neumí pomoci sám. Potřebuje pomoc druhých. Ve čtvrtek 24. června postihla jižní Moravu tragédie nevídaných rozměrů. Doslova kousek od nás. Hrušky jsou od Znojma vzdáleny jen něco přes 70 kilometrů. Zničeny byly domy, ulice i celé vesnice. Škoda přesáhla 15 miliard korun. Vše lze opravit, znovu vybudovat, o šest životů našich spoluobčanů jsme však přišli nevratně.

A v této nejtěžší chvíli se vzedmula vlna pomoci, kterou naposledy pamatujeme z doby povodní, které postihly i Znojmo. Protože máme blízké přátele ve třech ze čtyř postižených obcí, jsem nesmírně rád a chci ze srdce poděkovat vám všem, kteří jste pomohli jakoukoliv částkou. Každá pomoc se počítá a naši přátelé, se kterými jsme komunikovali, byli doslova na dně, ale o to více vděční.

Zaznamenal jsem opravdu masivní finanční a materiální pomoc i od obyvatel Znojma. A speciální poděkování mířím k těm, kteří do nejvíce postižených míst vyrazili osobně a pomáhali na místě. Věřím, že Bůh, karma či osud vám to oplatí.

Město Znojmo darovalo milion korun

Na Radě města jsme 12. července také schválili dar za město Znojmo. Do pěti nejzasaženějších obcí posíláme celkem milion korun. I za toto kolektivní rozhodnutí jsem velmi vděčný. Protože pomáhat slabším je znakem dospělé civilizace a nikdy nevíme, kdy budeme sami pomoc potřebovat.

Kamarádce do Hrušek jsem dnes telefonoval. Mají zakrytou střechu a prvních 50 000 korun od státu. Pojišťovny zatím neproplácejí, na přerozdělení vybraných prostředků čekají každým dnem. Dobrovolnické práce bude třeba ještě dlouho. Za sousedy má pár v důchodovém věku, který na pomoc kromě dobrovolníků nemá nikoho. Všichni společně aktuálně řeší kromě samotných domů i zničené oplocení pozemků.

Děkuji proto všem pomocníkům. Můžeme jen doufat, že takových katastrof bude co nejméně a vyhnou se obydleným oblastem. Jediná povzbudivá zpráva z této nešťastné události je ta, že v nouzi nejvyšší nejsme k utrpení druhých lhostejní. Za to díky.

Jakub Krainer, radní STAN PRO ZNOJMO

Autor: Jakub Krainer