Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj MSTAN v Jihomoravském kraji odstartoval své debatní večery.

MSTAN v Jihomoravském kraji odstartoval své debatní večery.

30. 11. 2018

Hostem historicky prvního debatního večera pořádaného Mladými starosty a nezávislými v Jihomoravském kraji se stala poslankyně Ing. Jana Krutáková. Mezi témata prvního večera patřilo zemědělství, legislativní proces i současná vládní krize.

Hostem prvního debatního večera Mladých starostů a nezávislých v Brně byla poslankyně Jana Krutáková.

Hostem prvního debatního večera Mladých starostů a nezávislých v Brně byla poslankyně Jana Krutáková.

"Večer měl několik okruhů vycházejících z odborností našeho hosta. Diskutovali jsme především zemědělství a chystaná opatření proti klimatickým změnám a hrozicím suchům v našem kraji," říká pořadatel Jakub Krainer. Nezůstalo však jen u plánovaných okruhů. V druhé části, která už byla méně moderovaná a více diskusní, došlo na aktuální dění ve sněmovně a krizi kolem vyšetřování premiéra Andreje Babiše a únosu jeho syna.

"Byla jsem mile překvapená, že si mladí lidé udělají čas na politickou debatu a o dění se živě zajímají. Přestože hlavním tématem bylo zemědělství a práce Starostů ve sněmovně, logicky všechny nejvíce zajímalo, co se právě děje na vládní úrovni. Doufám, že to pro mladé bylo přínosné a že v debatách budou pokračovat," přeje si Jana Krutáková.

"Mrzí nás, že Česká republika vychází z mezinárodních srovnání jako země, kde se mladí lidé nezajímají o politiku. K volby potom chodí jenom starší generace a nikoliv celá společnost. Což je škoda a my jsme si řekli, že se to pokusíme změnit," říká Jakub Krainer.

Ten také věří, že zájem účastníků bude stoupat. V plánu Mladých starostů je pokrývat témata společenské a hlavně politické diskuse v České republice a zvát do diskusí politiky i odborníky.

Autor: Jakub Krainer