Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Mladí Starostové na jižní Moravě v roce 2018

Mladí Starostové na jižní Moravě v roce 2018

31. 12. 2017

V prosinci 2017 se poprvé sešla skupina mladých členů Starostů a nezávislých s cílem založit mStan a přitáhnout k politice více mladých lidí.

Mladí Starostové na jižní Moravě v roce 2018

Mladí Starostové na jižní Moravě v roce 2018

Schůzka za účasti desítky zakladatelů z celé jižní Moravy přinesla řadu podnětů k budoucímu fungování mládežnické organizace Starostů a nezávislých. „Vidím opravdu kvalitní jádro budoucí silné organizace. Jsou tu sedmnáctiletí stejně jako třicátníci s praktickými zkušenostmi z dospělé politiky, ale všichni dokázali předložit smysluplné návrhy naší činnosti v příštím roce. Teď uvidíme kolik se nám z plánů povede přivést v život,“ řekl s úsměvem tajemník krajské organizace STAN a jeden ze zakladatelů Jakub Krainer.

Mladí Starostové a nezávislí nechtějí fungovat jako klasická juniorka politické strany. „Naší primární filosofií je přibližovat politiku mladým lidem obecně. Zaměříme se na vzdělávání, naučíme zájemce publikovat názorové texty, zapojíme se do kampaní, nabídneme stáže a věřím, že vytvoříme prostor, kam si bude nacházet cestu stále více mladých lidí,“ dodal k plánům organizace, která formálně vznikne začátkem roku 2018 Krainer.

Autor: Jakub Krainer