Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Mladí starostové a nezávislí v Jihomoravském kraji mají nové vedení i plány.

Mladí starostové a nezávislí v Jihomoravském kraji mají nové vedení i plány.

28. 11. 2019

Nový předseda MSTAN JMK sepsal pro listopadové STANOVINY své plány.

Nový předseda MSTAN JMK Lukáš Gross.

Nový předseda MSTAN JMK Lukáš Gross.

V letošním roce jsme svoji pozornost směřovali zejména k volbám do Evropského parlamentu. Na Zelený čtvrtek jsme na zeleném pivě s mSTAN zahájili tradici společného setkávání s TOP týmem. Dne 2. května se konalo v Brně zahájení kampaně před volbami do EP  – kampaňový den jsme zakončili posezením u piva se Stanislavem Polčákem.

Pravidelně jsme se také účastnili demonstrací za nezávislou justici. Na konci června jsme spolu s TOP týmem uspořádali besedu s panem poslancem Válkem. V červenci navštívil jižní Moravu Vít Rakušan, se kterým byla možnost se setkat v Miroslavi, Božicích a v Břeclavi. Společně s paní poslankyní Janou Krutákovou jsme se zúčastnili vzpomínkové akce k výročí událostí 21. srpna 1968 a 1969. Zároveň jsme pro veřejnost uspořádali neformální posezení u skleničky s paní poslankyní.

Začátkem září se konal celostátní sněm spolku mSTAN v Praze, kde jsme si zvolili nové celostátní vedení spolku. V půlce září jsme jeli na exkurzi do Štrasburku, kde jsme navštívili Evropský parlament a Radu Evropy, prohlídli si historické centrum města a setkali se s naším europoslancem Stanislavem Polčákem. V rámci spolupráce s ostatními mládežnickými organizacemi jsme uspořádali lasergame s Mladými lidovci a TOP týmem.

Ve středu 16. října 2019 se v Brně konal krajský sněm jihomoravské organizace Mladých starostů a nezávislých. Na sněmu vystoupili také hosté – předseda STAN JMK Radomír Pavlíček, předseda OS STAN Brno-venkov západ David Lacina a předseda mSTAN ČR Tomáš Pavelka. Ze sněmu vzešla nová krajská rada spolku ve složení: Lukáš Gross (předseda), Filip Slaný (místopředseda) a Dominik Vojta (tajemník).

Plány nového vedení MSTAN JMK

Do konce letošního roku máme v plánu 2 akce pro veřejnost – besedu s náměstkem hejtmana Martinem Malečkem (již proběhla) a dále panelovou debatu o školství 4.prosince. Rovněž se zúčastníme připomínkových akcí 17. listopadu. Pro členy Mladých starostů je pak v plánu vánoční večírek a návštěva poslanecké sněmovny.

V příštím roce bychom rádi pokračovali v naší činnosti. Prioritou roku 2020 budou krajské a senátní volby, ke kterým budeme směřovat hlavní pozornost. Kromě kampaně v ulicích jižní Moravy budeme pořádat také přednášky na školách (o tom, co jsou to kraje, jak funguje krajské zastupitelstvo, co je v kompetenci kraje). Nadále budeme spolupracovat s ostatními mládežnickými organizacemi a pořádat zejména debaty kandidátů do krajského zastupitelstva a do senátu. Pravidelně budeme pro veřejnost pořádat také besedy s našimi politiky. Budeme se rovněž setkávat se Starosty – rádi bychom navštívili města a obce Starostů nejen v rámci Jihomoravského kraje.

Více o činnosti Mladých starostů se dozvíte na webových stránkách www.mladistarostove.cz, jihomoravské Mladé starosty najdete také na naší facebookové stránce – mSTAN Jihomoravský kraj a nově i na Instagramu „mladistarostove_jmk“.

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan vyjádřil přání, aby členové mSTAN měli ambici stát se rovněž registrovanými příznivci hnutí STAN, kandidovat a zkrátka více provázat spolek mSTAN s hnutím STAN. Na tuhle myšlenku bych rád navázal a vyjádřil výzvu směrem k Vám, členům a registrovaným příznivcům hnutí STAN z Jihomoravského kraje. Pokud znáte ve svém okolí mladé lidi (děti, vnoučata, přátele, občansky aktivní lidi, studenty, zastupitele), kteří se zajímají o politiku a veřejné dění a ideálně také mají blízko k hnutí STAN, budeme rádi, pokud nám pomůžete rozšířit naše řady. Těším se na spolupráci a osobní setkání s Vámi na některé z nadcházejících akcí mSTAN JMK.

Lukáš Gross

předseda mSTAN Jihomoravský kraj

místopředseda OS STAN Brno-venkov západ

 

 

 

 

 

 

Autor: Jakub Krainer