Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Pavel Málek: Starejme se o stát tak, jak se starostové starají o obce

Kandidát Pavel Málek: Starejme se o stát tak, jak se starostové starají o obce

26. 7. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Pavel Málek. Čtyřiačtyřicetiletý starosta Jevišovic by rád přenesl zkušenosti starostů do dalších úrovní správy země. Investovat je podle něj potřeba především do vzdělávání, v němž tkví budoucnost nás všech.

Kandidát Pavel Málek: Starejme se o stát tak, jak se starostové starají o obce

Kandidát Pavel Málek: Starejme se o stát tak, jak se starostové starají o obce

Pavel Málek má za 13 let starostování v Jevišovicích zkušeností na rozdávání, ale stále ho ještě dokáže spousta věcí překvapit. Obce se podle něj vzorně starají o své občany, o bydlení, životní prostředí, kulturu, školství a život v obci. Tyto zkušenosti a péči je třeba přenést i do dalších pater politiky. Starejme se o náš stát tak, jak se starostové starají o naše obce! Domnívá se, že pro rozvoj obcí a práci pro občany je velmi důležité stabilní prostředí právního státu.

„Je třeba podpořit investice do vzdělání občanů naší země. Jen odborně vzdělaní lidé dokáží využít potenciál naší vlasti a posunout ji dál tak, abychom byli zemí s rozvinutým průmyslem, fungujícím zdravotnictvím a krásným životním a kulturním prostředím. Je zapotřebí poučit se z chyb, udržet tradice, a především myslet na budoucnost,“ říká Pavel Málek.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

 

Autor: Martin Vérteši