Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Lukáš David: Přeshraniční spolupráce pomáhá rozvoji regionů

Kandidát Lukáš David: Přeshraniční spolupráce pomáhá rozvoji regionů

13. 8. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Lukáš David. Třiačtyřicetiletý podnikatel a místostarosta Znojma se zabývá především cestovním ruchem a přeshraniční spoluprací. Rád by se ale také zasadil o zlepšení českého školství.

Kandidát Lukáš David: Přeshraniční spolupráce pomáhá rozvoji regionů

Kandidát Lukáš David: Přeshraniční spolupráce pomáhá rozvoji regionů

Lukáš David žije ve Znojmě, na komunální úrovni se politice věnuje od roku 2014, kdy poprvé úspěšně kandidoval pod hlavičkou hnutí PRO ZNOJMO do místního zastupitelstva. Od té doby je činný jako zastupitel svého města a také člen Komise pro kulturu a cestovní ruch a člen Finančního výboru. Od ledna 2021 je místostarostou města Znojma pro cestovní ruch a přeshraniční spolupráci.

„Svoji kandidaturu opírám o bohaté zkušenosti z komunální politiky ve svém městě a dlouholeté vazby a kontakty do Rakouska a Německa. S oběma zeměmi spolupracuji už léta i jako aktivní podnikatel v cestovním ruchu. Právě na poli vzájemného sbližování a výměny zkušeností vidím obrovské možnosti pro oba naše regiony. Kromě cestovního ruchu je mojí další blízkou oblastí školství. I jemu se chci v případě svého zvolení věnovat a přispět k jeho vyšší úrovni a lepší přípravě studentů a učňů pro potřeby dneška,“ říká Lukáš David.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši