Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Jana Krutáková, jednička STAN Jihomoravského kraje

Jana Krutáková, jednička STAN Jihomoravského kraje

9. 10. 2017

Jana Krutáková, jednička STAN Jihomoravského kraje

Jana Krutáková, jednička STAN Jihomoravského kraje

Na čem teď pracujete?
V současné době připravujeme s managmentem naší společnosti rekultivaci skládky nebezpečných odpadů, společně se svazkem obcí Čistý jihovýchod pak pracujeme na projektu zavedení sběru kovových obalů v obcích, které jsou členy svazku. V uplynulých měsících jsme zajistili pro obce nádoby na sběr jedlých olejů a tuků. Další zajímavostí jistě bude vyhodnocení zavedení pytlového svozu tříděných odpadů v obci Lednice.

Co se Vám dosud podařilo?
Za dobu mého působení ve společnosti Hantály jsme po naše akcionáře vytvořili podmínky pro poskytování komplexních služeb v odpadovém hospodářstvím v souladu se současnou legislativou a moderními směry v odpadovém hospodářství.

Co chcete v životě/v práci/v úřadě ještě stihnout?
Mám hodně přání a snů. Ty si ale nechám pro sebe. Z pozice ředitele akciové komunální společnosti bych si přála, aby akcionáři – obce vnímali naši společnost jako „svoji“, která je připravena poskytnout jim maximální servis za příznivých ekonomických podmínek .

Proč jste se rozhodl jít do politiky? Co tomu předcházelo? Jak vypadaly vaše začátky v ní?
V roce 1994 (v minulém století  jsem kandidovala do zastupitelstva obce v Moravské Nové Vsi. Tehdy jsem to brala spíše jako podporu ostatních kandidátů. Z jedenáctého místa jsem postoupila do zastupitelstva obce Moravská Nová Ves. No a to byl můj vstup do komunální politiky.

Co jste dělal před současnou prací?
V letech 1998 – 2002 jsem byla místostarostkou a v následujících dvou volebních obdobích (2002 – 2010) pak starostkou městyse Moravská Nová Ves. Od roku 2011 pak pracuji na pozici ředitele odpadářské společnosti.

Kdybyste nebyla ředitelkou, tak byste…
S největší pravděpodobností bych se věnovala práci projektového manažera.

Proč jdete do parlamentních voleb?
Chci přiložit ruku k dílu a pomoci České republice a jejím občanům. Možná to bude znít jako fráze, která se dnes používá - ale vyhodnotila jsem si své životní zkušenosti, osobní i profesní, a řekla si, že mohu být užitečná. Práce starosty i práce ve vedení obchodní společnosti mi daly poznat život lidí, naučily mě posouvat věci rychle kupředu a domluvit se na nejlepším řešení pro všechny zúčastněné - to je důvod, proč jsem přijala kandidaturu do PS. Z toho všeho chci čerpat pro svou další práci, a proto také kandiduji za Starosty a nezávislé.

Proč jdete v dresu Starostů a nezávislých?
Jsem jedním ze zakládajících členů hnutí Starostové a nezávislí a v tomto „dresu“ jdu po celou dobu svého politického života a nemám důvod jej měnit.

Jaký jste v soukromí?
Jsem vdaná, mám dvě dnes už dospělé dcery. Mám ráda život kolem sebe, myslím, že jsem věčný optimista .

Koníčky/zajímavost o Vás.
V poslední době jsem propadla zavařování a výrobě marmelád, sirupů a likérů z domácího ovoce a bylinek. Samostatnou kapitolu pak tvoří zpracování dýní všeho druhu. Trošku sportuji - chodím běhat a cvičím, občas jezdím na kole, ale ze všeho nejraději cestuji. A nemusím jezdit daleko, protože na Moravě a v Čechách máme tolik krásných míst, že je stále co obdivovat.

Morální vzor pro dnešní dobu?
Morální vzor? Tak pro mne to jsou bezesporu moji rodiče.

Co je potřeba udělat, aby se v zemi žilo lépe?
Problémem dneška je morálka, vzájemné soužití občanů. Nevážíme si hodnot lidských ani  materiálních. A cesta k nápravě  je v tomto případě hodně náročná a dlouhá.

Kdybyste se stal po volbách poslankyní, co byste chtěl změnit?
Moje práce poslance by určitě vycházela z programových bodu hnutí STAN. Vzhledem ke svému profesnímu zaměření bych se zaměřila na oblast životního prostředí, zejména problematiku vody.

Jaké dáváte Starostům šance a proč?
Věřím, že jsme pro voliče dobrou volbou  a díky jim budeme mít zastoupení v parlamentu.

Proč by Vám lidem mohli dát preferenční hlas?
Znám život lidí v obci, mám dost životních i profesních zkušeností  a ty chci využít při práci ve sněmovně.

Autor: Martin Habáň