Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Do boje o Senát vysíláme Pavlíčka, Sukalovského a Kuchaře

Do boje o Senát vysíláme Pavlíčka, Sukalovského a Kuchaře

30. 5. 2022

V zářijových senátních volbách se o přízeň voličů utkají i kandidáti Starostů a nezávislých. Na jižní Moravě bude v obvodu 55 (Brno-město) kandidovat starosta obce Železné Radomír Pavlíček, v obvodu 49 (Blansko) starosta Kuřimi Drago Sukalovský a v obvodu 79 (Hodonín) místostarosta Kyjova Antonín Kuchař.

Do boje o Senát vysíláme Pavlíčka, Sukalovského a Kuchaře

Do boje o Senát vysíláme Pavlíčka, Sukalovského a Kuchaře

Starostové a nezávislí chtějí dostat do Senátu úspěšné komunální politiky, kteří dobře znají svůj region. Na jižní Moravě vyšlou do boje o mandát v horní komoře českého parlamentu své zástupce ve třech obvodech.

V obvodu 55, který zahrnuje brněnské městské části Kníničky, Bystrc a Žebětín, ale pokrývá i Tišnovsko a jihozápad od Brna, bude kandidovat dlouholetý starosta obce Železné a krajský zastupitel Radomír Pavlíček, jenž je zároveň krajským předsedou STAN.

„V Senátu chci využít zkušenosti, které jsem za 24 let v samosprávě nasbíral. Neslibuji žádné konkrétní kroky, chci ale pracovat na zlepšení podmínek pro vlastní činnost samosprávy a veřejné správy,“ nastínil Pavlíček.

V sousedním obvodu 49, který zahrnuje okres Blansko a severní část okresu Brno-venkov, je kandidátem za STAN dlouholetý starosta Kuřimi a krajský zastupitel Drago Sukalovský.

„Jako předseda krajského výboru pro územní plánování a investice moc dobře vím, jak náš region trápí nedotažené infrastrukturní projekty. Mým tématem v Senátu by byly změny v legislativě, které by umožnily zkrátit dobu přípravy infrastrukturních staveb a zjednodušit proces přípravy,“ řekl Sukalovský.  

Trojici kandidátů uzavírá v obvodu 79 – Hodonín místostarosta Kyjova Antonín Kuchař. Kyjov spoluřídí už od roku 2006, kromě toho je také starostou Sboru dobrovolných hasičů města Kyjova či předsedou Bezpečnostní komise Svazu měst a obcí ČR. Bezpečnosti by se chtěl věnovat i v Senátu.

„Chci se podílet na tom, abychom se cítili bezpečně ve svých obcích a městech, v domovech i na ulicích a aby zaměstnání u složek IZS patřilo mezi prestižní zaměstnání. Zdravotníci, hasiči i policisté nemohou být opomíjenou profesí,“ nastínil Kuchař.

Trojice kandidátů byla schválena jak krajským, tak celostátním výborem hnutí STAN a od června se bude věnovat kampani v ulicích. Hnutí STAN se snaží i v senátních volbách stavět na svém hlavním principu – nominovat do vyšších pater politiky tváře, které už za sebou mají úspěšnou práci na komunální či regionální úrovni.

Autor: Martin Vérteši