Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Břeclav bude mít nové moderní koupaliště

Břeclav bude mít nové moderní koupaliště

15. 5. 2023

Břeclav zrekonstruuje krytý bazén i venkovní koupaliště. Městští zastupitelé schválili úvěr ve výši 700 milionů, který velkou investiční akci umožní. Kromě bazénu město využije peníze také ke stavbě nového dětského hřiště a opravě domova důchodců.

Břeclav bude mít nové moderní koupaliště

Břeclav bude mít nové moderní koupaliště

Zastupitelé Břeclavi schválili plán, podle kterého si město vezme úvěr 700 milionů korun a využije ho k rekonstrukci krytého bazénu, venkovního koupaliště a domova důchodců. Projekt také počítá s výstavbou kompletně nového dětského hřiště hned u základní školy. Největší část peněz půjde na modernizaci bazénů, jde o zhruba 600 milionů korun, zbylé peníze se použijí na domov důchodců a hřiště.

Venkovní koupaliště je v Břeclavi v provozu od šedesátých let minulého století, nevyhovuje už dávno nárokům návštěvníků ani představám města o udržitelném provozu.  Město plánuje vytvořit nejmodernější venkovní bazén na jihu Moravy, návrh počítá s výstavbou tobogánu, wellness a rekreačního bazénu. Modernizace také počítá s nerezovými vanami a úspornější technologií.  

„Víme, že doba je složitá, ale u všech tří areálů platí, že jsou na hranici životnosti a nemůžeme čekat, až dojde na nejhorší," sdělil místostarosta Jakub Matuška. Vedení města má v plánu dodatečně požádat o dotace na tyto projekty.

Autor: Martin Vérteši