Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Vimperští si zažádali o téměř 230 tisíc korun

Vimperští si zažádali o téměř 230 tisíc korun

24. 3. 2023

Na 223 000 korun si zažádali obyvatelé Vimperku v rámci dotačního programu Jihočeského kraje nazvaného "My v tom Jihočechy nenecháme", který byl zaměřený na podporu dětí a seniorů či invalidních důchodců.

Ing. Jaroslava Martanová /STAN/ starostka města Vimperk

Ing. Jaroslava Martanová /STAN/ starostka města Vimperk

„Podle zveřejněné kalkulačky na webových stránkách Jihočeského kraje jsme předpokládali, že se nás bude týkat podání žádostí u 690 seniorů a asi u 90 rodin s dětmi ve věku do dovršení 3 let. Nicméně jsme přijali jen 60 žádostí. Z těchto žadatelů tvořili převážnou většinu poživatelé starobního nebo invalidního důchodu, zatímco podpora pro rodiny s dětmi byla využita jen velmi málo,“ shrnula dotační program starostka Vimperku Jaroslava Martanová (STAN).

Za zmínku stojí, že město Vimperk stanovilo další podmínky pro poskytnutí finanční podpory. Žadatelé museli mít trvalý pobyt na území Vimperku a jeho osad a nesměli mít žádné exekuce nebo pohledávky vůči městu Vimperk.

Z 60 přijatých žádostí bylo vyhověno 56. Z tohoto počtu se 39 týkalo poživatelů starobního či invalidního důchodu, z toho bylo 35 žen. Dále 16 bylo o podporu pro děti do dovršení 3 let a 1 byla o podporu pro dítě do dovršení 8 let věku.

„Celkově mohu hodnotit tento dotační program jako úspěšný. Navzdory relativně nízkému počtu podaných žádostí se podařilo podpořit 56 žadatelů, kteří mohli využít finanční podporu k usnadnění své životní situace,“ dodala starostka Martanová.

Autor: Michal Novák