Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Vimperk připravuje rozšíření kapacity školek

Vimperk připravuje rozšíření kapacity školek

1. 3. 2023

Pokud nebude dostatek míst v mateřských školách, mladí nebudou mít zájem bydlet ve Vimperku. Ví o tom jeho starostka a první místopředsedkyně STAN na jihu Čech Jaroslava Martanová. Město tak podle ní plánuje výstavbu nového zařízení.

Vimperk připravuje rozšíření kapacity školek

Vimperk připravuje rozšíření kapacity školek

„Jako nejvhodnější se jeví postavit školu tak zvaně na zeleném. Máme už také vytipovanou lokalitu, kde by se mohla mateřinka vybudovat. Tou je areál letních sportů nedaleko zimního stadionu, kde je klid, spousta zeleně, zdravé prostředí a dobrá  dostupnost z historické části města i sídlištní zástavby“ uvedla starostka Vimperku Martanová.

Zdůraznila, že město nechce výstavbu podcenit. Objekt bude dětem a jejich rodičům sloužit další desítky let. Školka tak bude muset být nadčasová, a to nejen vzhledem, ale i použitelnou technologií. Představa je taková, aby byla vzdušná, prostorná, odpovídající trendům mateřských škol a energeticky úsporná. Společně s městským architektem se ohlíží i po školkách v zahraniční, které jsou velkou inspirací.

„Oslovíme dobré ateliéry, které mají s takovými typy školek zkušenosti. Prvním výstupem budou studie, jak by školka mohla vypadat, a poté se s vítězem uzavře smlouva na  projekt. Je to nejdůležitější krok přípravy. Pravděpodobně ke konci letošního roku bychom tak měli znát návrhy a vybrat z nich ten nejlepší,“ dodala starostka.

Autor: Michal Novák