Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Tiskové zprávy STAN půjde do voleb v Českých Budějovicích s vlastní kandidátkou

STAN půjde do voleb v Českých Budějovicích s vlastní kandidátkou

29. 4. 2022

Lídrem se stal Jiří Fencl, dvojkou potom Jan Mádl.

Ing. Jiří Fencl /STAN/

Ing. Jiří Fencl /STAN/

Starostové a nezávislí (STAN) v Českých Budějovicích už znají po pátečním jednání (29.4.) jména těch, kteří se budou při podzimních volbách ucházet o posty do českobudějovického zastupitelstva. Lídrem je Jiří Fencl, současný krajský zastupitel za STAN a předseda oblastní organizace STAN v Českých Budějovicích. 

„Je to nejen pro mě velká výzva. Poprvé v historii se bude totiž STAN ucházet o hlasy voličů s vlastní, samostatnou kandidátkou. Osobně budu chtít navázat na velmi úspěšnou práci stávajícího radního a poslance Viktora Vojtka, který za sebou zanechal notný kus práce, která je vidět,“ uvedl lídr Jiří Fencl. 

Podotkl, že město po volbách čeká dokončení velkých projektů, které zlepší život obyvatel a zatraktivní České Budějovice. Jde například o dlouhodobý a komplexní projekt Město a voda, rekonstrukci kulturního domu Slávie či novou podobu Senovážného náměstí. STAN vstupuje do voleb s ambicí utvořit koalici a podílet se aktivně na vedení krajského města.

V minulých komunálních volbách kandidoval českobudějovický STAN společně s uskupením Čisté Budějovice. To do voleb sice už nejde, ale jejich hlavní představitel Jan Mádl bude chtít obhájit místo zastupitele z druhého místa na kandidátce STAN už jako příznivec tohoto hnutí. 

„Ukázalo se, že spolupráce se STAN funguje na velmi dobré úrovni. Teď je čas na toto období navázat a zabojovat o ještě více mandátů, abychom mohli prosazovat náš program v ještě větší míře. Chtěli bychom mít město více otevřené lidem, přátelskou radnici s veřejným a kulturním životem na vysoké úrovni, a to vše při respektování zásad udržitelnosti,“ dodal ke kandidatuře Jan Mádl.

Kdo se objeví dále v první desítce na kandidátce?
Petr Vodrážka, Jiří Šilha, Viktor Vojtko, Jan Klein, Petra Musilová Vomelová, Yvona Schreibová Kudláčková, Barbora Povišerová a Tomáš Fedur

Kontakt pro média:
Jiří Fencl, lídr STAN do komunálních voleb, krajský zastupitel a předseda místní organizace STAN v Českých Budějovicích, telefon: 606 118 562, e-mail: jirka.tsunami@gmail.com