Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Starostové STAN zvelebují jihočeský venkov

Starostové STAN zvelebují jihočeský venkov

19. 5. 2022

Starostové STAN v Jihočeském kraji uspěli se svými projekty v krajském Programu obnovy venkova a „jejich“ občané se mohou těšit na opravené chodníky, autobusové zastávky, obecní budovy či sociální zařízení nebo veřejná prostranství.

Starostové STAN zvelebují jihočeský venkov

Starostové STAN zvelebují jihočeský venkov

„Mám radost z toho, že naši starostové dostáli slovu starosta, které je odvozené od starat se, a v Jihočeském kraji přispějí ke zvelebení venkova. Pro své obce získali na významné investiční projekty téměř dva milióny korun,“ sdělil krajský zastupitel, předseda MO STAN České Budějovice a lídr STAN v jihočeské metropoli Jiří Fencl po čtvrtečním jednání krajského zastupitelstva, které potvrdilo podpoření vybraných dotačních projektů.

Program obnovy venkova je tradičním dotačním programem určeným pro obce do dvou tisíc obyvatel s maximální podporou 300 tisíc korun na projekt. „V tomto roce bylo do tohoto programu vyčleněno 90 milionů korun, což je o 7 milionů méně než v roce předešlém. Přesto se sešlo celkem 422 žádostí v celkové hodnotě vyšší než 112 milionů korun. Hodnotící komise pak vybrala 403 projektů v již zmíněné celkové hodnotě 90 milionů korun. Zastupitelstvo Jihočeského kraje její rozhodnutí jednohlasně schválila,“ dodal Jiří Fencl.

Autor: Michal Novák