Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Klub chce na nové sportoviště získat dotaci. Přispěje i město.

Klub chce na nové sportoviště získat dotaci. Přispěje i město.

31. 10. 2019

Sportoviště a speciální workoutové hřiště. Takový plán modernizace svého areálu připravil Sportovní klub Pedagog v Českých Budějovicích. Projekt za více než sedm milionů korun by mohl fungovat už v červenci příštího roku.

Klub chce na nové sportoviště získat dotaci. Přispěje i město.

Klub chce na nové sportoviště získat dotaci. Přispěje i město.

Díky projektu SK Pedagog by mohlo v Budějcích vzniknout sportoviště, které bude přístupné veřejnosti. „Chceme, aby ty sportovní kluby byly zase přístupné lidem. Ne jen pro určitou skupinku lidí,“ vysvětluje předseda klubu SK Pedagog Přemysl Horák.

Modernizací by měla vzniknout dvě nová hřiště. „Jedno bude multifunkční, kde se bude na speciálním povrchu hrát fotbal, tenis, volejbal, nohejbal, basketbal a street. Druhé hřiště bude workoutové, ale ne žádná šlapadla a podobně. Lidé tady budou moct cvičit s vlastním tělem, budou tam moct všechny věkové kategorie, pro děti bude připravena běžecká dráha, prostor pro rozvíjení motoriky a koordinace pohybu. Druhá půlka hřiště bude pro starší,“popisuje projekt Horák.

Právě workoutové hřiště by bylo v lukrativních hodinách volně přístupné veřejnosti, sportoviště si potom budou moct zájemci zarezervovat na webu města.

Pomůže dotace i město

Celý projekt vyjde podle Horáka na 7,4 milionu korun. Pět milionů chce klub získat z dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. „Věřím, že to vyjde, splňujeme veškeré podmínky,“ popisuje Horák.

Přes dva miliony korun slíbilo na sportoviště přispět město. „Rozhodli jsme se doporučit zastupitelstvu schválit kofinancování projektu, protože se jedná o vybudování sportoviště v lokalitě, kde jich moc nemáme. Navíc je v blízkosti univerzity, takže to bude zajímavé nejen pro místní, ale i pro studenty. Splňuje to špičkové parametry,“ uvedl náměstek primátora Viktor Vojtko /STAN/.

Budovat by se mělo začít v průběhu března a s dokončením počítá klub 1. července. „Máme všechno připraveno, bude to opravdu pecka,“ uzavárá Horák.

Zdroj: https://m.budejckadrbna.cz/sport/25427-klub-chce-na-nove-sportoviste-ziskat-dotaci-prispeje-i-mesto.html

Autor: Michal Novák