Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Aktuality Jaroslav Havel znovu starostou

Jaroslav Havel znovu starostou

31. 10. 2022

Předseda KV STAN Jihočeského kraje Jaroslav Havel obhájil v pondělí na ustavujícím
zastupitelstvu post starosty Pištína. Za hlavní prioritu považuje výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod v Češňovicích, které pod Pištín spadají.

Jaroslav Havel znovu starostou

Jaroslav Havel znovu starostou

„Nečeká nás lehké období, ale jsem si jistý, že jej zvládneme. Kromě toho, že budeme muset překlenout aktuálních problémy spojené se zdražováním v souvislosti s válkou na Ukrajině, nesmíme rezignovat na rozvoj obce. Hlavní investiční prioritou tak bude výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod Češňovice,“ vysvětil znovuzvolený starosta Havel (STAN).


Energetická nezávislost

Obec zahájila přípravu instalace solárních panelů na některé obecní budovy. Již od roku 2018 je instalované úsporné LED veřejné osvětlení, které šetří zhruba 40 % nákladů na noční osvětlení.

„Celková přibližná částka, kterou obec Pištín platí v současnosti za plyn a elektřinu se pohybuje okolo 350 tis Kč a na příští rok je předpoklad výrazného navýšení potřebných financí, stejně tak jako je třeba navýšit prostředky na pohonné hmoty, které čerpáme zejména na údržbu veřejných prostranství. Hledáme proto cesty, jak uspořit,“ podotkl starosta Havel.

Autor: Michal Novák