Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Slivenec se dočká nového kulturního domu

Slivenec se dočká nového kulturního domu

27. 3. 2024

Za více než 17 let se nám ve Slivenci už podařilo leccos: rekonstrukce a dostavba budov ve škole (nikdy nekončící proces), výstavba dvou školek, výstavba kanalizace, rekonstrukce hlavních a několika vedlejších ulic, obnova polních cest, park, za který jsme dostali několik ocenění, zateplení budov ve správě naší městské části, dostavba radnice, vznik úspěšného volnočasového centra, výsadby alejí a tak dále. Výčet by byl opravdu dlouhý.

 

Návrh a stavba kulturního domu Slivenec

Návrh a stavba kulturního domu Slivenec

Zatím nám ale chyběl sál, kde bychom se mohli scházet, a kde by se mohly konat větší kulturní akce. Všechny, co děláme, totiž musíme pořádat venku, protože uvnitř není kde. Když začne pršet, máme smůlu. A tak jsme opravdu zajásali, když jsme se dozvěděli, že jsme z Národního plánu obnovy získali dotaci ve výši 40 mil. Kč na výstavbu právě takového sálu. Dotaci jsme dostali dokonce i na výstavbu knihovny, protože tu máme jen jednu malou, malinkou. Stavební povolení máme, zhotovitele jsme prozíravě vysoutěžili dopředu, protože jsme věřili (spíše doufali), že dotaci dostaneme. Takže v nejbližší době můžeme začít stavět. Vše musí být hotovo do konce roku 2025, tak zní poměrně tvrdá podmínka dotace.

Hned vedle budoucího sálu v těchto měsících dokončujeme obecní bytový dům s dvaceti byty, což je takový náš malý příspěvek k řešení bytové krize v Praze. Otevření chystáme na duben. Nyní připravujeme pravidla pronájmu a záhy budeme vybírat první nájemníky.

A co nás letos ještě čeká? Tak především – přežít všechny uzavírky. Na čtyři roky naplánovaná rekonstrukce hlavních ulic má zpoždění, protože stavební firmy, které rekonstrukci dělají, nedostaly od TSK po větší část dvou předchozích stavebních sezón povolení ulice uzavřít kvůli souběhu s rekonstrukcí Barrandovského mostu. Kdyby vás náhodou napadlo ptát se, jak to spolu souvisí, tak radím: neptejte se! Nemá to cenu. Výsledek ovšem je, že letos – poslední z oněch čtyř let – se bude vše horečně dodělávat. Jenže bohužel i dlouho plánovaná výstavba Kauflandu měla zpoždění, a i ti to chtějí dohnat právě teď.  Takže nám asi nezbyde nic jiného, než zakoupit vrtulky a po Slivenci létat...

K dovršení všeho, po těch uzavřených ulicích se budeme muset propracovávat k nástavbě a rekonstrukci jednoho z pavilonů naší školy, kterou na letošek plánujeme a která je už opravdu nezbytná. Pavilon je z 60. let, stavěný v akci Z, nikdy pořádně neopravený.

Takže jedno je jisté: ve Slivenci se letos nudit opravdu nebudeme.

autorka textu: Jana Plamínková, starostka MČ Praha-Slivenec

Autor: Klára Neumannová


Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka

Mohlo by vás také zajímat

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Jsme ČTYŘKOALICE

22. 7. 2024

Jsme ČTYŘKOALICE

Malotřídka v Dolních Studénkách nadchla i ministra Beka