Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Osvětové centrum ve vodárenství a připojení Prahy k Deklaraci o cirkulární ekonomice.

Osvětové centrum ve vodárenství a připojení Prahy k Deklaraci o cirkulární ekonomice.

2. 10. 2020

Hezký páteční večer, 

dneškem začaly krajské i senátní volby 2020, napětí nás všech vrcholí a zároveň můžeme pocítit úlevu, protože máme za sebou kampaň a hlavně její vrcholnou intenzivní fázi. My v Praze věříme, že si nevydechneme na dlouho, a že Davida poženeme ještě naplno do finále druhého kola, což se ukáže zítra. Držme palce!

Podoba budoucí Hydropole.

Podoba budoucí Hydropole.

Superdebata ke krajským volbám
Kdo jste propásli, pusťte si ji znovu, byla hodně vypjatá a emotivní ze strany pana premiéra a vicepremiéra: https://www.facebook.com/watch/live/?v=1261691764163652&ref=search
 
Rada HMP
 
Z gesce Petra Hlubučka
V ZOO v rámci tradičních oslav výročí založení otevřeli v pondělí zrekonstruovaný pavilon hrochů: 
 
"Dnes jsme podepsali memorandum o vzniku Hydropolis. Podílí se na něm Hlavní město Praha, naše městské společnosti PVS, PVK a společnost Veolia", napsal Petr na svém FB. Při této příležitosti bude zrekonstruována vodárenská věž v Korunní ulici. https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/ve_vinohradske_vodarne_vznikne.html
V Botanické zahradě zahájil Petr s japonským velvyslancem výstavu bonsají, která potrvá do 11.10.: https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/pcb.3798559813502009/3798559080168749/
 
Dalším krokem k naplňování klimatického závazku je podpis Deklarace o cirkulární ekonomice, kterou se Praha připojila k dalším evropským metropolím (vedle Kodaně, Helsinek, Sevilly, nebo Lublaňe):
 
 
Tento týden proběhla schůzka zástupců HMP, pana primátora, Odboru životního prostředí a dotčených MČ ohledně zápachu, který vzniká při výrobě krmiv společnosti VAFO v Chrášťanech u Prahy, které se Petr také účastnil:
"Experti potvrdili, že na základě instalovaných čistících technologií a opatření pro omezení emisí a zápachu kleslo množství organických látek (zapáchajících) vypouštěných do ovzduší o 50 %. Instalovaná opatření jsou na hranici současných technologických možností. Lepší technologie v tuto chvíli nejsou k dispozici. Situaci budeme dále monitorovat", napsal Petr na FB.
 
Z gesce Hany Kordové Marvanové
Tento týden se sešla Komise Rady HMP ke krátkodobým ubytovacím službám: "Kromě schválení nových zákonů považuji za nezbytné vymáhat dodržování stávajících zákonů. Na komisi jsme vyslechli informaci o činnosti živnostenských odborů, které mají kontrolovat provozování této živnosti. Bohužel zejména živnostenský odbor a stavební odbor MČ Praha 1 nejsou příliš aktivní, na podněty občanů reagují s velkým zpožděním. Budu se tedy snažit ve spolupráci se starostou
Petr Hejma, aby úředníci MČ Praha 1 mnohem aktivněji řešili všechny podněty občanů, zejména podněty spolku Snesitelné bydlení v centru Prahy", píše Hanka na FB.
 
Na slyšenou příští týden!
 
Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha

Autor: Vlasta Urbánková