Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Omezení a restrikce přitvrdí, hledá se rámec. Dekarbonizaci pomohou v Praze elektromobily.

Omezení a restrikce přitvrdí, hledá se rámec. Dekarbonizaci pomohou v Praze elektromobily.

26. 2. 2021

Zdravím všechny při čtení pravidelných aktualit ze STANu. Nemoci se daří šířit neúnavně dál, čekají nás těžké chvíle, tvrdší opatření, pořád ještě jsou rezervy v omezeních našich životů a právě v tuto chvíli čekáme na právní rámec, v jehož konturách ta zpřísnění budou nasazena:

Starosta Prahy 1 Petr Hejma/STAN hlásí: "Zatím máme naočkováno dle plánu"!

Starosta Prahy 1 Petr Hejma/STAN hlásí: "Zatím máme naočkováno dle plánu"!

https://www.facebook.com/ceska.piratska.strana/videos/347767896412621

Minulý týden tlačil STAN ve spolupráci s Pirátskou stranou na urychlené přijetí epidemického zákona, ten ale Senát znovu vrátil sněmovně k projednání. Připomínám, že máme s Piráty připravený společný plán, jak situaci stabilizovat a zlepšovat: https://www.starostove-nezavisli.cz/fmfile/0/files/2021_Hlavn%C3%AD%20kancel%C3%A1%C5%99/pirati-za-pet-dvanact-booklet-A4.pdf

Rada HMP

Čím se zabývali nebo budou v pondělí zabývat pražští radní, tedy i ti naši, najdete zde v programu a přehledech přijatých usnesení:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html

STANoviny č. 2/21

Nahlédněte do našich interních elektronických novin, najděte tam inspiraci či motivaci, odpovědi na své otázky ohledně koaliční spolupráce s Piráty a mnoho dalšího: 

https://www.starostove-nezavisli.cz/fmfile/0/kraje/PHA/STAN_oviny_%202-21-praha.pdf

Koaliční volební orgány pro volby do Parlamentu 2021

Ve středu se lídr STAN v parlamentních volbách - Jan Lacina, sešel se svým protějškem za Piráty - Olgou Richterovou, aby ustavili Koaliční radu a volební štáb, které se budou aktivně scházet v přípravě strategie a celé volební kampaně.

KV STAN Praha

Tento týden se online sešel poprvé náš rozšířený krajský výbor, byli jsme komplet a měli jsme i hosta, našeho pražského příznivce a europoslance Stanislava Polčáka, který nás přišel informovat o vývoji novelizace volebního zákona poté, co ústavní soud část tohoto zákona zrušil. Věnovali jsme se zejména současné vážné situaci v Praze, která řeší především systematizaci očkování a testování v HMP. Ve složité situaci si výborně poradil Petr Hejma, který díky distribučnímu místu v Nemocnici Na Františku a skvělé organizaci všech složek nejen zajistil očkování v domovech pro seniory a obyvatel 80+ ve své městské části Prahy, ale také pomohl zajistit očkování dalším našim starostům v jejich městských částech." Schválili jsme status registrovaného příznivce pro dalších 10 uchazečů a podpořili jednu novou žádost o členství.

Z gesce Petra Hlubučka

Petr v rámci ankety Předsednictva STAN k aktuální situaci hlasoval pro vyhlášení nového nouzového stavu. 

Žijeme v jednom z nejzelenějších měst světa: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_se_radi_mezi_nejzelenejsi_mesta.html

Praha reaguje na zvýšený tlak na ekologizaci, zmírnění produkce uhlíkových emisí podporou automobilové dopravy na elektrický pohon a rozšířením sítě dobíjecích stanic. Do roku 2030 by mělo po městě jezdit 200 tis. elektromobilů: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podnikla_dalsi_krok_smerem_k.html

Pro nové ekologické projekty a ambiciózní plány dekarbonizace je nutné získávat finanční prostředky. Tomuto účelu výrazně přispěje Modernizační fond EU: https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha/14531/praha-chce-z-modernizacniho-fondu-cerpat-miliardy?fbclid=IwAR0QWpCg7tPnWQGEzYghYnersmgjgOmIxvlJTWbtukiNZjX7e-oGNUpMURg

Z gesce Hany Kordové Marvanové

Hanka přijala tento týden pozvání na on-line konferenci, která by měla nalézat východiska z bytové krize: 

https://www.youtube.com/watch?v=SQLTC6NkbLo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3TeKZiTIQ43eS7tvRsh9OfYpEXDxc5mJj5qxhSztWfas4a7xMg-wDdqJU

"Představila jsem náš projekt Dostupného družstevního bydlení, který koncem loňského roku pražští zastupitelé schválili. Od tohoto projektu si Praha slibuje jak zvýšení počtu bytů pro obyvatele metropole za výrazně nižší ceny (až o 30 % levněji, než je běžné na trhu), tak i navýšení městských bytů pro potřebné profese. V současné době máme v Praze vytipováno několik pozemků, například na Praze 8, Praze 11, Praze 13, kde by mohla družstevní bytová výstavba s podporou města začít", píše Hanka na svém FB: https://www.facebook.com/HanaMarvanovaSTAN

Z pražského FB:

Nezapomeňte sledovat náš FB, kde tento týden prolétly například zprávy z Prahy 21, která odvolala ředitelku jedné z největších pražských základních škol. Starosta Ďáblic Miloš Růžička zase pátrá po vandalech, kteří páchají škody na nově vysazované zeleni:

 https://www.facebook.com/starostovenezavisli.praha/posts/5119220214819659?comment_id=5147922478616099&notif_id=1614153531671931&notif_t=feed_comment&ref=notif

 

Autor: Vlasta Urbánková