Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Krajský výbor STAN Praha se distancuje od způsobu jednání svého bývalého předsedy Petra Hlubučka a jeho chování odsuzuje

Krajský výbor STAN Praha se distancuje od způsobu jednání svého bývalého předsedy Petra Hlubučka a jeho chování odsuzuje

19. 6. 2022

Policie ČR obvinila 13 lidí kvůli hospodaření společnosti Dopravní podnik hl. města Prahy. Mezi jmény obviněných je i jméno Petra Hlubučka, bývalého náměstka primátora hl. m. Prahy a bývalého předsedy pražské organizace STAN.

V reakci na vzniklou kauzu pozastavilo Předsednictvo STAN Petrovi Hlubučkovi členství v hnutí. Ačkoliv Krajský výbor STAN Praha ctí presumpci neviny, rázně se distancuje od způsobu jednání svého bývalého předsedy a jeho chování odsuzuje. Kvůli vzniklé kauze se pravidelně schází. 

"Ctíme presumpci neviny, ale obvinění jsou příliš vážná. Jednání Petra Hlubučka zásadně poškodilo pražskou značku Starostů a nezávislých a jsme si vědomi toho, že nyní bude těžké získávat znovu důvěru občanů. Máme však stále důvěru v to, že Hnutí Starostové a nezávislí stojí  na zdravých základech, k očištění jména hnutí budeme dělat maximum" 
 

 

 

Autor: Klára Neumannová