Hlavní stránka Naši lidé Předsednictvo STAN Matoušková Michaela

Matoušková Michaela

Michaela Matoušková (*1979)

Pardubický kraj

Moje motto je: „uč se, pracuj a žij tak, aby ses mohla ohlédnout.“ „Svět hledá lidi, kteří něco dokážou udělat. Ne lidi, kteří dokážou vysvětlovat, proč něco neudělali.“

e-mail: michaela.matouskova@stan.cz

mobil: +420 777 632 642

web: http://michaelamatouskova.eu/

/michmatouskova/

/michmatouskova1


Vystudovala jsem Ekonomicko-správní fakultu ČZU v Praze a původní profesí jsem účetní a ekonomka. Celý život pracuji s čísly a dobře vím, že jsou stejně jako peníze důležité, ale všechno se jimi počítat a měřit nedá, obzvláště pokud člověk působí ve veřejné správě. Ke svým úkolům přistupuji především s citem a empatií, vyznávám spravedlnost, otevřenost a vzájemnou úctu. Snažím se zúročit třináctiletou praxi na pozici starostky obce a podnikání v oboru poradenství pro veřejnou správu. Pokud mohu, nikdy nenechám nikoho ve štychu a vždy se snažím pomoci.

V aktuálním volebním období jsem náměstkyní hejtmana Pardubického kraje se zodpovědností za jedno z klíčových odvětví – zdravotnictví. Do vedení hejtmanství jsem šla s cílem zkvalitnit zdravotní péči a co nejvíce ji přiblížit všem obyvatelům Pardubického kraje. Je nutné, aby byla pro každého dostupná v celém svém spektru.

V tomto duchu jsem rozjela velmi úspěšný dotační program na vybavení obcí automatickými externími defibrilátory a také spustila školení first responderů. Oba projekty často pomáhají na hůře dostupných místech v regionu. Ve zdravotnictví jsou samozřejmě klíčové investice. Za všechny zmíním tu největší v historii kraje – nedávno jsme otevřeli centrální urgentní příjem v Pardubické nemocnici. Stavíme nové nebo rekonstruujeme výjezdové základny záchranky (Moravská Třebová, Litomyšl, Svitavy) a pravidelně obměňujeme vozový park. Tohle všechno by bylo k ničemu bez kvalitních lidí. Snažíme se je k nám přilákat pomocí nejrůznějších pobídek a benefitů. Pořád tvrdím a osvědčilo se mi, že musíme začínat už u školáků. Pořádáme proto akce jako Zdravohrátky, které je motivují ke studiu oboru. Studentům pak nabízíme stipendia a oceňujeme jejich závěrečné práce.

Zdravotnictví je velmi živá oblast, která se pořád mění a vyvíjí. Navíc neustále doháníme dluh z dob minulých a modernizujeme zdravotnická zařízení tak, aby odpovídala 21. století. Před třemi a půl roky jsem se vydala na nelehkou misi, kterou ještě zkomplikoval covid. I tak krajské zdravotnictví nepochybně ušlo velký kus cesty. Chci v započaté práci pokračovat, a proto kandiduji na hejtmanku Pardubického kraje.


Funkce

Vzdělání

 • Provozně ekonomické fakulta ČZU v Praze, obory Hospodářská politika a správa, Veřejná správa a regionální rozvoj (magisterské studium)
 • Profesní studium na Ústavu práva a právních věd v Praze, obor Veřejná správa a samospráva krajů, měst a obcí (Master of Public Administration)
 • Dvousemestrální kvalifikační studium pedagogiky A

Zaměstnání

 • 1997 – dosud - Podnikání v oboru účetnictví, činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců. V roce 2012 jsem si na tuto činnost založila společnost A.M.M. Accounting, s.r.o.
 • 2010 – dosud - Starostka obce Řečany nad Labem
 • 2012 – dosud – Lektorská činnost pro samosprávy
 • 2020 - Náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví, zastupitelka Pardubického kraje

Zkušenosti

Dlouhodobě působím v oboru účetnictví, ale také v poradenství pro samosprávy prostřednictvím své společnosti A.M.M. Accouting, s.r.o.  Již deset let jsem starostkou obce Řečany nad Labem. Tato pozice mne mnoho naučila, získala jsem zkušenosti ze sociální oblasti, oboru dopravy, školství, životního prostředí a neméně důležitého krizového řízení.

Moje další působení:

 • Místopředsedkyně Krajského výboru STAN
 • členka Předsednictva hnutí Starostové a nezávislí garantka OK STAN pro ekonomiku a daně
 • členka Výboru pro rovné zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích na Úřadu vlády
 • členka Předsednictva Komory obcí Svazu měst a obcí ČR
 • členka Zdravotně sociální komise Sdružení místních samospráv
 • lektorka pro veřejnou správu

Zajímavosti

Žiji v rodinném domku v Řečanech nad Labem se svou dcerou. Mezi mé největší zájmy, mimo čas strávený rodinou, patří cestování, četba a ve volných chvílích se zajímám o filozofii, psychologii a esoteriku.