Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Trojkoalice Praha: Hazardní lobby přehlasovala pražskou koalici

Trojkoalice Praha: Hazardní lobby přehlasovala pražskou koalici

19. 6. 2015

Klub Trojkoalice konstatuje, že Hnutí ANO 2011 a ČSSD dnes svou podporou přerušení projednávání koaličně předloženého tisku o regulaci hazardu do příštího zastupitelstva porušily koaliční smlouvu. Tisk k regulaci hazardu byl řádně projednán, Radou HMP prošel jednomyslně a Trojkoalice odmítá odkládat zpřísnění regulace hazardu byť o týden. V posledních dnech nám všem přišly žádosti provozovatelů heren a kasin, kteří žádali z nejrůznějších důvodů právě i odklad – a tím prostor pro další lobbing za zachování svých provozoven. Nátlaku hazardní lobby dnes podlehly všechny strany v zastupitelstvu kromě klubu Trojkoalice.
Trojkoalice Praha: Hazardní lobby přehlasovala pražskou koalici

Trojkoalice Praha: Hazardní lobby přehlasovala pražskou koalici

Koaliční smlouva říká jasně, že tato koalice zavede nulovou toleranci hazardu. Již dnes primátorkou předložený tisk byl pro náš těžkým, ale koaličním kompromisem, který nebyl nulovou tolerancí, ale krokem k ní. Nemáme žádnou důvěru v ujišťování, že nulová tolerance bude, pokud ani mírné a koaličně domluvené zpřísnění regulace koaliční kluby Hnutí ANO 2011 a ČSSD nepodpoří.

Oznámili jsme dnes koaličním partnerům v souladu s koaliční smlouvou vyvolání tzv. dohadovacího řízení s požadavkem doplnit koaliční smlouvu o termín zavedení nulové tolerance září 2015.

Kateřina Sládková, tajemnice klubu Trojkoalice SZ, KDU-ČSL a STAN